Bėgimo Utenoje nepraleido ir mūsų sportininkai.

Sportas

Ukmergiškis pateko į greičiausiai maratoną įveikusių dešimtuką

Nijolė STUNDŽIENĖ

Ukmergės bėgikai šį mėnesį jau dalyvavo dvejose varžybose – spalio 2-ąją Vilniuje, Vingio parke, vykusiame estafetiniame bėgime, ir spalio 10-ąją Utenos hipodrome organizuotame maratone.

Sostinėje vykstančios „5×5 Relay Run“ varžybos yra sukurtos kolegoms, bendraminčiams, bendradarbiams, draugams, kaimynams – visiems, kuriems gera būti kartu ir judėti. Į Vingio parke organizuotą bėgimą, kuriame penki dalyviai bėgo po penkis kilometrus, vyko ir ukmergiškių komanda – Juozas Songaila, Eugenijus Oganauskas, Žilvinas Maleronka ir Vytautas Jarusevičius.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo J. Songaila, šiose varžybose dalyvavo 23 komandos, tarp kurių keturios buvo moterų, dešimt – vyrų, kitos – mišrios. Pasak ukmergiškio, dauguma bėgikų profesionalai, bet ir mėgėjų komandai iš Ukmergės sekėsi puikiai, vyrai pelnė 5-ąją vietą.

Neatsiejama šių rungtynių dalimi tapo vadinamasis piknikas. Kiekvienam dalyviui kartu su numeriu įteikti ir maisto rinkiniai, kad estafetėms pasibaigus, visi galėtų leisti laiką iškylaudami, kartu dar kartą prisimintų ryškiausias varžybų akimirkas, dalintųsi geromis emocijomis ir maistu.

Spalio 10-ąją vyko tarptautinis antrasis „Utenos hipodromo maratonas“. Jo nepraleido ir ukmergiškiai bėgikai – J. Songaila, Sergejus Folmer, Deivydas Kulakauskas ir Ž. Maleronka. Pastarasis bėgo maratoną – 42 km 129 m. Kiti mūsų sportininkai pasirinko pusmaratonį – 21 km 95 m. Taip pat vyko 10 ir 5 kilometrų, vaikų bei šeimų bėgimai. Iš viso juose dalyvavo apie 450 sporto entuziastų ir profesionalų.

„Varžomasi buvo geriausiame ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse hipodrome, sportininkai suko 1 km ratus taku, kur paprastai lenktyniauja žirgai“, – pasakojo J. Songaila.

Geriausiai tarp ukmergiškių sekėsi maratoną įveikusiam Ž. Maleronkai, kuris pateko į greičiausiai atbėgusiųjų dešimtuką. 33-ejų Žilvinas šį mėnesį jau antrą kartą bėgo maratoną.

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti medaliais su užrašu „Utena – laimės miestas“.

Ukmergės bėgimo entuziastų dar laukia Lietuvos bėgimo taurės paskutiniai etapai. Spalio 23-ąją Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyks bėgimas „Aplink Lietuvą“, o sezono finišas numatytas lapkričio viduryje Tauragėje.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas