Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Sveikata

Mobilios komandos pas sergančius koronaviruso infekcija vyks į namus

Loreta EŽERSKYTĖ

Blogėjant epidemiologinei situacijai dėl COVID-19 ligos, šalyje atnaujinamos mobilių komandų paslaugos, kurios koronaviruso infekcija sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims teikiamos jų namuose. Ne išimtis – ir Ukmergė. Rajono teritorijoje veikiančios trys pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarė tris mobilias komandas ir jos jau pradėjo darbą.

Kaip „Gimtajai žemei“ papasakojo rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, laikinai vykdanti savivaldybės gydytojos funkcijas Edita Balžekienė, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Arūno Dulkio įsakymu, patvirtintas Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo namuose COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergantiems asmenims organizavimo tvarkos aprašas ir savivaldybėms pavesta suformuoti mobilias grupes.

Jos paslaugas teiks rizikos grupei priklausantiems asmenims – nėščioms moterims, 65 metų amžiaus ir vyresniems asmenims arba žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis.

„Tokias mobilias komandas sudarė trys rajono teritorijoje veikiančios pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos – tai VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC), UAB „Teragyda“ ir UAB Vilkmergės klinika. Ukmergės PSPC komandą sudaro šeimos gydytojas, bendruomenės slaugytoja ir slaugytojo padėjėja. UAB „Teragyda“ ir UAB Vilkmergės klinika mobiliose komandose dirba po du žmones – šeimos gydytojas ir bendruomenės slaugytoja“, – komentavo E. Balžekienė.

Pagal nustatytą tvarką, koronaviruso infekcija sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, atsiradus naujų simptomų arba pablogėjus sveikatos būklei, nedelsdamas turi kreiptis į savo šeimos gydytoją arba pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį vidaus ligų gydytoją, vaikų ligų gydytoją. Šis, nustatęs, kad pacientui reikalinga kontaktinė konsultacija, turės nukreipti į mobilią komandą.

Pasak laikinai vykdančios savivaldybės gydytojos funkcijas specialistės, mobili komanda pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergantiems, rizikos grupei priklausantiems ir prie įstaigos prisirašiusiems pacientams teiks pirmadieniais–penktadieniais nuo 7 iki 18 val. Kitu paros metu arba poilsio dienomis, pablogėjus paciento sveikatos būklei, jis turėtų kviestis greitąją medicinos pagalbą bendruoju pagalbos telefonu.

„Komanda pas pacientus vyksta jų kreipimosi dieną, atsižvelgiant į ligonių sveikatos būklę ir gyvenamąją vietą, nustatytu eiliškumu“, – teigė E. Balžekienė.

Taip pat ji paaiškino, kad pirmojo vizito pas pacientą vyksta komandos šeimos gydytojas ir slaugytojo padėjėjas. Šeimos gydytojas įvertina ligonio sveikatos būklę ir nusprendžia, ar jis gali būti toliau gydomas ambulatoriškai, ar jam reikalingas tiesioginis stebėjimas. Jeigu atvykus komandai paaiškėja, kad paciento būklė yra sunki, arba nustačius, kad paciento SpO2<94 proc. natūraliai kvėpuojant oru, šeimos gydytojas kviečia greitąją medicinos pagalbą pervežti sergantįjį į ligoninės kovidinį skyrių.

Jei ligoniui paskiriamas tiesioginis stebėjimas, antrojo ir tolesnių vizitų šeimos gydytojo paskirtu periodiškumu į paciento namus vyksta mobilios komandos bendrosios praktikos slaugytojas arba bendruomenės slaugytojas ir slaugytojo padėjėjas. Esant būtinybei, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, antro ir tolimesnio vizito gali vykti šeimos gydytojas ir slaugytojo padėjėjas. Vizito metu įvertinama, ar paciento būklė nepablogėjo ir jis gali būti toliau gydomas ambulatoriškai.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas