Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Prasidėjo aplinkosauginė akcija „Garažiukas“

Nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) vykdys tradicinę akciją „Garažiukas 2021“. Aplinkosaugos pareigūnai tikrins įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius automobilius.

AAD pranešime rašoma, jog praėjusiais metais aplinkosaugininkai, vykdydami akciją „Garažiukas“, patikrino 287 ūkio subjektus ir 720 fizinių asmenų. Nustatyti 404 pažeidimai, skirta 65 privalomieji nurodymai. Dažniausi pažeidimai – aplinkos užteršimas, atliekų deginimas, apskaitos nevykdymas, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas.

Per antrą akcijos „Garažiukas“ etapą aplinkosaugininkai dėmesį kreips į asmenis, garažų bendrijose, pavieniuose garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ir gamybinėse patalpose vykdančius transporto priemonių techninę priežiūrą, remontuojančius ir ardančius eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP).

Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į tuos veiklų vykdytojus, kurie tuo užsiima nelegaliai. Bus tikrinama, ar šias priemones surenkantys, apdorojantys asmenys turi TIPK ar Taršos leidimą, kuriame nurodytos ENTP surinkimo ir apdorojimo sąlygos, atliekų laikymo ir išrinkimo vietos.

„Visiems, kurie užsiima transporto priemonių priežiūra, remontu ar ardymu, svarbu priminti, kad tokia veikla turi kuo mažiau kenkti aplinkai. Norisi pabrėžti, kad akcijos tikslas ne bausti, o skatinti veiklą vykdyti neteršiant aplinkos“, – sako Aplinkos kokybės departamento Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.

Pasak aplinkosaugininko, svarbu, kad atliekomis nebūtų atsikratoma bet kur, ypač gamtoje, nes netinkamas atliekų šalinimo būdas daro neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir pačių žmonių sveikatai.

Taip pat, pabrėžia P. Rutkauskas, akcija „Garažiukas“ siekiama šviesti ir informuoti veiklos vykdytojus apie sutarčių sudarymo su teisėtais, skaidriai veikiančiais atliekų tvarkytojais, svarbą: „Taip užtikrinsite, kad atliekos bus tvarkomos visuomenei ir aplinkai saugiu būdu.“

Užsiimant ENTP ardymo veikla neturint leidimo arba nesilaikant šiame leidime nustatytų sąlygų, fiziniams asmenims užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 300 iki 1 700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1 150 eurų.

Juridiniams asmenims vykdant ENTP ardymo veiklą neturint leidimo numatyta bauda nuo 10 tūkst. iki 30 tūkst. eurų. Vykdant ENTP ardymo veiklą pažeidžiant leidimo sąlygas, juridiniams asmenims gresia bauda nuo 1 000–2 000 eurų.

Už atliekų tvarkymo pažeidimus fiziniams asmenims taikoma atsakomybė nuo įspėjimo iki 4 100 eurų.

Juridiniams asmenims, perdavusiems pavojingas atliekas nelegaliems atliekų tvarkytojams, gresia bauda nuo 150 iki 55 tūkst. eurų, o atliekų apskaitos pažeidimai gali užtraukti baudą nuo 150 iki 1 400 eurų.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas