„Ateitį kuria patirtis ir jaunystė“, Žmonės

Rinkome medžiagą apie atmintinus objektus

Audronė STANKEVIČIENĖ

Tolučių-Bajorų kaimų bendruomenės pirmininkė

 

Šiais metais Tolučių-Bajorų kaimų bendruomenė įgyvendino projektą „Bendruomenės sutelktumo ir bendruomeniškumo skatinimas puoselėjant etnokultūrą“. Kadangi 2021-ieji yra paskelbti Archyvų metais, jos nariai išsikėlė tikslą surinkti ir susisteminti medžiagą apie bendruomenės teritorijoje esančius piliakalnius, pilkapynus, senas nebeveikiančias kapinaites, medžius-gamtos paminklus. Bet kokia bendra veikla stiprina ir telkia bendruomenę, glaudina ryšius tarp įvairaus amžiaus ir socialinės padėties gyventojų. Jaunieji projekto dalyviai, kurie mokosi Želvos gimnazijoje, domėjosi etnokultūros objektais, fotografavo, aprašė, pateikė medžiagą informaciniam lankstinukui.

Buvo nufotografuoti ir aprašyti: Mergukalnis, Lelikonių piliakalnis ir kaimo kapinės, Skripėtiškių ir Tolučių kaimų kapinaitės, Pašilės pilkapynas, Sarapiniškio kaimo ąžuolas, Lelikonių ir Bajorų koplytstulpiai, paminklas broliams Zigmui ir Pranui Gaidamavičiams.

Iš pateiktos medžiagos Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Tolučių padalinio bibliotekininkė Jolanta Gelūnaitė sumaketavo ir išspausdino informacinį lankstinuką, parengė nuotraukų parodą bei segtuvą su išsamia informacija.

Dėkojame visiems gyventojams, dalyvavusiems projekte, ypač Rokui Kalesnykui, kuris daugiausiai prisidėjo fotografuojant minėtus objektus ir renkant informaciją apie juos. Daug informacijos Rokas sužinojo iš Kiaukliškių kaimo gyventojo Vaclovo Kalesniko.

Džiaugiamės, kad mūsų krašto istorija nepamiršta. Šiuo metu bendruomenės namuose vyksta etnokultūros objektų nuotraukų paroda. Surinkta medžiaga bus saugoma Tolučių bibliotekoje. Visi norintys galės su ja susipažinti.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas