Aktualijos, Jaunimas, Naujausi

Jaunimas susitiko su rajono vadovais

Rugsėjo 24 d. Piliakalnio terasoje net 30 dalyvių, atstovaujančių pačioms įvairiausioms Ukmergės rajono jaunimo organizacijoms, ir savivaldybės vadovai susitiko kasmetiniuose Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ (URJOSAS) organizuojamuose pusryčiuose – diskusijoje su savivaldybės meru. Susitikimo tikslas – aptarti jaunimui aktualius klausimus, susijusius su gyvenimu rajone, ir pan. Pusryčių metu, prie karštos kavos puodelio, su jaunimu į diskusiją atvyko rajono meras ir mero pavaduotoja, administracijos direktorius ir direktoriaus pavaduotoja, miesto seniūnas, jaunimo reikalų koordinatorė bei kiti atstovai.

Susitikimo metu buvo aptartos šios pagrindinės temos: jaunimo užimtumas (formalus ir neformalus švietimas, Ukmergės savivaldybės įstaigų teikiamos užimtumo paslaugos (sporto, kultūros), viešos erdvės jaunimui. Kiekvienas turėjo progą išreikšti savo nuomonę šiomis temomis ir gauti atsakymus iš dalyvaujančių vadovų. Pirmoje dalyje sulaukėme jaunimo kritikos ir diskusijų su savivaldos atstovais, kad nesutvarkytas upės krantas, pasigendama vienodos jaukios infrastruktūros, trūksta patalpų jaunimo organizacijų veiklai, apleistas „Svajonių parkelis“, pasigendama būrelių pasiūlos, šaltuoju sezonu nėra kur pramogauti ar leisti laisvalaikio. Ypač peikti miesto šaligatviai ir keliai. Antrojoje dalyje jaunimas siūlė palengvinti kultūros, sporto įstaigų valandinės patalpų nuomos paslaugas,  sukurti ar modernizuoti jau esamas patalpas grojimui (muzikavimas, garso studija ir pan.), šokio užsiėmimams,  organizuoti  būtent jaunimui skirtus renginius, surengti riedlenčių, paspirtukų turnyrus, didinti sporto šakų įvairovę rajone, pritraukti naujų, jaunų trenerių, skatinti jaunimo įtraukimą į renginių organizavimą.

Džiaugiamės, kad visi atvykę dalyviai buvo nusiteikę darbingai ir turėjo originalių idėjų bei aktualių klausimų, kurie buvo užduoti susitikimo metu. Paminėtina, kad papildomai aptarėme neefektyvaus miesto viešojo transporto situaciją. Jaunuoliai ypač išskyrė blogą susisiekimą su rajono kaimo vietovėmis, taip pat kritikavo  retus, nepatogius maršrutus, jų trūkumą vakarais. Mokiniai išreiškė poziciją, kad ugdymo įstaigose būtų sudaryta galimybė atsiskaityti įprasta mokėjimo (banko) kortele, o ne kuriamos alternatyvos. Dalyviai nuogąstavo, jog labai trūksta vietų, kuriose jaunimas galėtų įsidarbinti ne mokslo metų sezonu, praleisti savo laisvalaikį.

Apibendrinant rezultatus galima būtų teigti, jog visi diskusijoje nuskambėję klausimai ir problematika yra itin aktualios jaunimui ir turi daug potencialo, todėl URJOSAS įsipareigoja jas aptarti jaunimo reikalų, nevyriausybinių organizacijų tarybose ir susitikimuose su rajono savivaldybės administracija.

Dėkojame savivaldybės atstovams už aktyvų įsitraukimą į šių metų renginį ir tikimės nuoseklaus bendradarbiavimo ateityje. Tokio formato organizuojami pusryčiai-diskusija siekia suvienyti organizacijas ir padėti joms bendradarbiauti, taip pat atskleisti jaunimui kylančias problemas ir atsakyti į rūpimus klausimus. Šis susitikimas – URJOSAS vykdomo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Nezombėk visus metus“ dalis, kurį koofinansuoja Ukmergės rajono savivaldybė, projekto partneriai: Sveikatingumo studija „Balansas“, VšĮ Jaunimo ir laisvalaikio centras.

URJOSAS informacija ir nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

  • //// :
    O kur replika dingo? Ne buvo kam replikuoti ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas