Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Paverskite niūrų prieškambarį pozityvia, žaluma alsuojančia oaze

Norite atnaujinti niūrią prieškambario patalpą? Gera žinia – gyvybės ir spalvų įpūsti galite pasitelkdami įvairius augalus, gėles. Interjero dizaineriai sutaria, jog šiuo atveju pozityvi ir svetinga oazė formuojama sumaniais sprendimais, o ne brangiais pirkiniais. Ne be reikalo viena naujausių tendencijų – žaluma alsuojanti prieškambario zona. Dalinamės keliomis originaliomis, paprastai įgyvendinamomis idėjomis.

Užpildančios lapuočių kompozicijos

Nenuostabu, jog prieškambaris visų pirma turi būti funkcionalus, juk čia nuolat vyksta judėjimas. Tačiau klaidinga manyti, kad augalai skirti tik pagrindinėms namų erdvėms – svetainei, virtuvei, miegamajam. Vienas naujausių puošybos elementų – lapuočių salelės. Jos kuriamos tuščiame prieškambario kampe arba palei platų praėjimą. Papildomos detalės, kurios atrodo itin efektingai:

  • vazonai ant kojelių;
  • pinti krepšiai-vazonai;
  • pintas kilimas, naudojamas kaip salelės pagrindas.

Yra ne viena augalų rūšis, kuri kuo puikiausiai gyvuoja tamsesnėje, prasčiau vėdinamoje zonoje. Pavyzdžiui – vėzdūnė, sansevjera arba dracena. Ir tai tik keli variantai iš daugelio galimų. Nelepios egzotiškos ar tradicinės gėlės Vilniuje, Kaune bei pajūryje patogiai pristatomos tiesiai į namus – tiesiog spauskite ant nuorodos, išsirinkite norimą augalą ir susisiekę galėsite aptarti pristatymo detales.

Dekoratyvus suoliukas arba kopėtėlės

Kitas interjero platformose sutinkamas akcentas – gėlių kopėtėlės ir mediniai augalų suoliukai. Jei nenorite lapuočių dėti tiesiai ant žemės, tai kone geriausias sprendimas. Po kopėtėlėmis ar suoliuku telpa išmanieji siurbliai-robotai. Suoliukas idealiai tinka tiems, kurie nori užpildyti nedidelį plotą, kuria minimalistinius namus. O štai pakopomis išdėstyti lapuočiai sukuria bohemišką pojūtį, skandinaviškų patalpų jaukumą.

Išskirtinės vazos ir vazonai

Verta investuoti ne tik į įdomesnių formų, tekstūros ar spalvos lapuočius, bet ir unikalius indus. Mėgstate ant dekoratyvaus stalelio pamerkti lauko gėlių puokštę? Pasižvalgykite įdomesnės vazos – neeilinių spalvų, linijų. Lygiai ta pati taisyklė galioja vazonams. Šiandien gausu keramikos, metalo ar net storo stiklo dirbinių, kurie primena meno kūrinius.

Išskirtinius akcentus sukurti padės tiek spalvos, tiek dizainas. Beje, kalbant apie spalvas, jei norite įnešti daugiau gyvybės bei pozityvumo, rinkitės ryškesnius, supančiai aplinkai kontrastingus tonus.

Kontrastingos gėlių žiedų spalvos

Nenorite investuoti į ryškius indus, o turimiems trūksta charizmos? Užsisakykite sodriai geltoną, raudoną, rožinę ar net melsvą puokštę. Prieškambaryje trūksta natūralios šviesos? Floristai vardina prieškambaryje puikiai žydinčius skintų gėlių variantus: rožės, gvazdikai, lelijos, lauko gėlės, kardeliai. Dažnai būtent ši namų zona nelepinama tiesioginių saulės spindulių, kurie lemia greitesnį atsisveikinimą su puokšte.

Vijokliniai augalai

Turite itin mažai erdvės, o ir dekoruojamų paviršių nėra? Tuomet verta pasižvalgyti po vijoklinių lapuočių asortimentą. Dažniausiai šalia vienas kito išdėstyti baldai ir interjero detalės leidžia lengvai formuoti šakeles per sieną. Pavyzdžiui, vazoną galite įtaisyti ant lentynos, o šakas kelti aukštyn link veidrodžio, tuomet – komodos arba spintos. Augalais dekoruota siena atrodo itin jaukiai, unikaliai.

Gerai pagalvojus, juk būtent prieškambario zona yra ta, kuri sutinka ir išlydi mus iš namų. Kodėl gi nepavertus patalpos svetingai sutinkančia arba pozityvia nata išlydinčia oaze? Pasirodo, tereikia šiek tiek žalumos ir žydinčių gėlių žiedų.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas