Naujausi, Nuomonių telefonas

Skundai dėl juodų dūmų nepasitvirtino

Loreta EŽERSKYTĖ

Elektroninį laišką parašęs laikraščio skaitytojas pasidalijo savo mintimis dėl galimai teršiamo aplinkos oro: „Iš kamino, esančio buvusio Baldų fabriko teritorijoje, Kareivinių gatvėje, dažnai matau kylančius juodus dūmus. Tokie dūmai būna deginant padangas, plastiko turinčias, kitas neleistinas medžiagas. Ar savivaldybė neturėtų drausti tokios nelegalios veiklos?“

Ukmergiškio klausimą perdavėme rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjui Aidui Dutkui. Jis paaiškino, jog atliekų deginimą kontroliuoja aplinkosaugininkai.

Susisiekėme su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Ukmergės aplinkos apsaugos inspekcija. Vyriausioji specialistė Ingrida Šeibokienė paaiškino, jog inspekcija panašių skundų dėl juodos spalvos dūmų iš UAB „Aukmergės baldai“ kamino, kurį mato nemažai ukmergiškių, sulaukia kiekvienais metais. Jos teigimu, tamsūs dūmai nereiškia, jog deginamos nuodingos atliekos: „Visais atvejais, sulaukus tokių pranešimų, buvo atliekami neplaniniai patikrinimai ir nė karto skundai nepasitvirtino. Tamsūs dūmai kyla, kuomet į katilą dedamos šlapios pjuvenos ar mediena.“

Taip pat inspekcijos vyriausioji specialistė I. Šeibokienė informavo, jog UAB „Aukmergės baldai“ yra įtraukta į kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašus. Įmonė turi Taršos leidimą, joje atliekama reguliari išmetimų į orą laboratorinė kontrolė.

„Paskutinis planinis patikrinimas atliktas 2021 metų rugpjūčio 24 dieną, jo metu pažeidimų įmonės veikloje nenustatyta“, – patikino aplinkosaugininkė.

Laikraščio skaitytojo nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • ne vietinis :
    Grigeo klaipėdoj irgi aplinkosauga tikrino ir nieko nerado, kol galai neišlindo...
  • Chamka :
    Ir smarvė iš Leonpolio paukštyno ,buvo žmonių išgalvota, smirdėjo dvi savaites, irgi "šitie " nieko nerado ! Gerai gavo į kišenę, kad visus aplinkui durniais laikė!
  • Jojojo :
    Ar tikrai? Reikia nepriklausomų tikrintojų iš kito miesto... mes žinome kaip būna. Ranka ranką plauna galimai
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas