Siesikų gimnazijos mokiniai ir mokytojai Rusnėje.

Jaunimas, Naujausi

Nepakartojamas maršrutas į Lietuvos pajūrį

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Erasmus+ projektų koordinatorė Siesikų gimnazijoje

Grupė Siesikų gimnazijos mokinių ir mokytojų kartu su partneriais iš Turkijos, Lenkijos, Italijos ir Kroatijos vykdo Erasmus+ projektą „3C‘ship: Climate Change, Culture and Citizenship“ apie klimato kaitą, kultūrą ir pilietiškumą.

Rugsėjo 10–11 dienomis Siesikų gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, vykdydama vieną iš projekto veiklų „Nature Joy“ (Gamtos džiaugsmas), vyko į pajūrį. Rusnėje grožėjosi kraštovaizdžiu ir išlikusia senąja medine architektūra. Ši vietovė didžiuojasi labai neįprastu paminklu. 2015 metais čia Indijos nepriklausomybės didvyriui Mahatmai Gandhi ir Rusnėje gimusiam jo draugui žydui architektui Hermanui Kallenbachui atidengtas paminklas jų draugystei. H. Kallenbachas buvo ne tik artimas M. Gandhi draugas, bet ir jo neginkluotos kovos idėjų finansinis rėmėjas.

Toliau kelionės maršrutas vedė į Ventės ragą. Čia ornitologas Vytautas Jusys pasakojo apie paukščių migraciją ir žiedavimą, supažindino su žiedų pavyzdžiais, leido mokiniams paleisti į laisvę sužieduotus sparnuočius. Šis labai įdomus pasakotojas, knygų apie paukščius autorius yra sužiedavęs daugiausia paukščių pasaulyje, apie 870 tūkst. Taip pat sužinojome, jog Ventės rago tinklai yra didžiausi pasaulyje. Juos galima pakelti iki 25 metrų aukščio.

Kita kelionės stotelė – Juodkrantė ir jos įspūdingos smėlio skulptūros. O daugiausia laiko buvo praleista Nidoje: jūra, Parnidžio kopa, paminklas dainų atlikėjui ir kūrėjui Vytautui Kernagiui-Benui, senieji restauruoti žvejų namai, Nidos švyturys, nakvynė poilsio namuose ant marių kranto ir nuoširdus komandos bendravimas vakarėjant.

Pabuvus Nidoje, negalima neaplankyti Jūrų muziejaus ir delfinų, jūrų liūtų pasirodymo. Tai buvo nuostabu ir nepamirštama. Paskutinė kelionės stotelė – Klaipėdos zoologijos sodas. Jis įkurtas kaimo vietovėje, todėl žvėrių gardai gana erdvūs, su daug žalumos, kad primintų laukinę gamtą. Čia yra apie 150 gyvūnų rūšių, iš kurių nemažai įtrauktos į Lietuvos ir tarptautinę raudonąsias knygas. Klaipėdos zoologijos sodas turi labai daug tigrų, tarp jų yra vieni rečiausių Pabaltijo šalyse – baltieji tigrai.

Kelionės Rusnė–Ventės ragas–Juodkrantė–Nida–Klaipėda metu keliautojai ne tik sužinojo daugybę naujų dalykų, bet pajuto tikrą džiaugsmą būti gamtoje ir norą išsaugoti tai, ką turime. Toks ir yra projekto tikslas.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas