Stovyklautojai patyrė daug gerų emocijų.

Jaunimas

Vaikų džiaugsmo kupinos vasaros spalvos Veprių stovykloje

Jonė PALAIMAITĖ

Veprių mokyklos-daugiafunkcio centro projektų koordinatorė

 

Veprių stovykloje įgyvendinta edukacinė vaikų vasaros stovyklų programa „Šventosios vingiai. Vasaros spalvos“ orientuota į socialinį-emocinį bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų ugdymą, savarankiškumo, darbo komandoje, lyderystės įgūdžių lavinimą. Programa skirta 7–17 metų vaikams, finansuojama Švietimo mainų paramos fondo, Ukmergės rajono savivaldybės bei tėvų lėšomis, įgyvendinta trimis vasaros poilsio stovyklų pamainomis. Stovyklautojai ugdė darbo komandoje, problemų sprendimo, kitus gebėjimus komandiniuose, orientaciniuose, patyriminiuose žaidimuose, tokiuose kaip „Lobio paieška“, žygiai po Veprių apylinkes, linksmoji olimpiada, estafetės, protmūšiai, stalo žaidimų turnyrai, „Nuotykių turizmo“ organizuoti komandos formavimas pasitelkiant irklentes ir plaustus Veprių ežere. Daug dėmesio skirta fiziniam aktyvumui ir sportui – keliauta į žygius po Veprių kraterio teritoriją dviračiais ir pėsčiomis, mokytasi šiuolaikinio ir gatvės šokio judesių, pasitikėjimas savimi stiprintas nuotykių parke „Lokės pėda“, išvykoje į karinės istorijos klubą „Miško broliai“, dalyvaujant jaunimo asociacijos „Patirk“ parengtose veiklose: orientaciniame žygyje, šaudyme iš lankų.

Stovyklautojų kūrybiškumas ir saviraiška meninėmis priemonėmis buvo skatinami įrengiant kūrybinę-poilsio erdvę, kurioje norintieji galėjo spalvinti, piešti, kurti rankdarbius, bendrauti; meno terapijos ir socializacijos institutas „VYTA“ padėjo išreikšti save piešimo ant vandens (Ebru), smėlio mandalų kūrimo edukacijose; vaikai noriai dalyvavo „Talentų šou“ vakaruose, paruošdami įdomius, išbaigtus, smagius pasirodymus. Prisiliesta ir prie istorijos žinių gilinimo – „Vikingų kaimas“ pristatė senovės baltų gyvenseną, karybą, virtuvę, žaidimus; „Miško broliai“ plačiau supažindino su Ukmergės krašto istorija, pažintinių žygių po Veprių apylinkes metu vaikai sužinojo miestelio istoriją ir legendas. Didelis dėmesys skirtas darnos su gamta jausmui ugdyti – mankštos vykdavo lauke, dažnai ant ežero kranto; „Džiunglių žmogus“ ir jo istorijos apie egzotinius gyvūnus padėjo pamatyti, kad ir tritonas, sraigė ar tarakonas yra savaip žavūs, visus stebino persikais kvepiantys vabalai, spalvotos gyvatės, su aplinka susiliejančios gyvalazdės.

Vaikai iš stovyklų išvyko kupini teigiamų emocijų, susiradę draugų, išbandę naujas veiklas. Nuoširdi padėka entuziastingoms, atkaklioms, energingoms, išmanioms, idėjų kupinoms stovyklų vadovų komandoms, savanoriams, pamainų koordinatoriams. Ačiū, kad prisidėjote prie programos įgyvendinimo. Vaikų ir tėvų atsiliepimai apie stovyklą ir stovyklavimo patirtį teigiami, tad labai laukiame sugrįžtant pas mus ir kitąmet!

Būta ir žygių su išbandymais.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas