Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Prasideda šildymo sezonas

Pirmadienį rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pasirašė įsakymą dėl 2020–2021 metų šildymo sezono pradžios Ukmergės rajone. Centralizuotas šilumos tiekimas pradedamas nuo trečiadienio, rugsėjo 22 dienos.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Airida Klevinskienė, pirmiausia šildymas įjungiamas ligoninėse, mokyklose, darželiuose, globos namuose ir pan.

„Gyventojams šildymo sezonas taip pat prasidės. Atkreipiame dėmesį, kad šilumos vartotojai turi teisę teisės aktuose nustatyta tvarka patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios. Jei šildymo sezono pradėti jie nenori, turi rinkti gyventojų parašus. Kuomet dauguma pasisako prieš, šildymo sezonas nepradedamas“, – nustatytą tvarką komentavo vyr. specialistė.

Sprendžiant dėl savo pastatų šildymo pradžios, svarbu nepažeisti nustatytų higienos normų. „Gyvenamųjų ir viešojo naudojimo pastatų mikroklimato“ higienos normoje numatyta, kad gyvenamųjų patalpų oro temperatūra šildymo sezono metu turėtų svyruoti tarp 18–22 ˚C. Patalpoje, kurioje miegama, oro temperatūra gali būti 2–3 laipsniais žemesnė.

Pagal Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles, šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių šilumos.

Pernai šildymo sezonas Ukmergės rajone pradėtas spalio 15 dieną, 2019 m. – rugsėjo 24-ąją, 2018 –iais – spalio 3 dieną.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Xxxx :
    Specialiai ir sudegino, kad pabrangint 50% ...
  • Ukmergietis. :
    Šiluma ukmergėje turėtų brangti 50%. Dėka " aukštos kvalifikacijos" vadovaujančių specialistų sudegintas naujas biokuro katilas. Kur žiūri miesto valdžia.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas