Gavus finansinę paramą, bus sutvarkyta krepšinio aikštelės danga.

Aktualijos, Naujausi

Idėjų atranką laimėjo Šventupės bendruomenė

Rajono savivaldybė paskelbė pirmą kartą vykusios bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti, projektų idėjų atrankos rezultatus. Laimėtoją lėmė gyventojų balsai. Daugiausia simpatijų pelniusios idėjos įgyvendinimas bus finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Pernai gruodį rajono Savivaldybės tarybai patvirtinus bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą ir šių metų savivaldybės biudžete šiam tikslui numačius skirti 20 tūkst. eurų, šių metų gegužės mėnesį buvo paskelbtas kvietimas teikti pasiūlymus.

Iš viso buvo pasiūlytos šešios idėjos. Jas vertino rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta konsultacinė darbo grupė, kurią sudarė du Savivaldybės tarybos nariai, du savivaldybės administ-racijos darbuotojai ir du nevyriausybinių organizacijų tarybos deleguoti atstovai. Du gyventojų pasiūlymai, neatitikę bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo reikalavimų, tolimesniame atrankos etape nedalyvavo.

Rugpjūčio 5 dieną prasidėjo balsavimas, kurio metu gyventojai galėjo nuspręsti, kurias iš keturių atrinktų idėjų verta įgyvendinti. Už originaliausią, įdomiausią ir labiausiai reikalingą bendruomenei projektą balsuoti galėjo 16 metų sulaukę ir Ukmergės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai.

Beveik mėnesį trukusiame balsavime, kuris baigėsi rugsėjo 3 dieną, gauti 643 ukmergiškių balsai. Iš keturių balsavimui atrinktų iniciatyvų daugiausia Ukmergės rajono gyventojų simpatijų pelnė Šventupės bendruomenės projektas „Nauja krepšinio aikštelės danga“ . Šio projekto tikslas – atnaujinti Šventupėje esančios (asfaltuotos) krepšinio aikštelės dangą, nes ji susidėvėjusi ir ją būtina keisti.

Šiais metais susibūrusi Šventupės gyventojų grupė ėmėsi savomis lėšomis ir ieškodami paramos gražinti kaimo aplinką. Gavus lėšų norima atnaujinti krepšinio aikštelės dangą, o pati bendruomenė savo lėšomis planuoja atnaujinti krepšinio lentas, pastatyti suoliuką, įrengti stulpus tinklinio tinklui pakabinti, nudažyti šalia esančius vaikų žaidimo aikštelės įrenginius. Tikimasi, kad krepšinio aikštelės įrengimas prisidės prie bendruomenės sutelkimo ir paskatins jaunimo užimtumą bei fizinį aktyvumą.

Už tai, kad rajono biudžeto lėšomis būtų įgyvendinta būtent ši, pačių gyventojų pateikta, iniciatyva, balsavo 329 rajono gyventojai, t. y. dauguma visų balsavusiųjų. Pagal Ukmergės rajono savivaldybės bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo nuostatas, savivaldybės administracija įgyvendina daugiausiai, bet ne mažiau kaip 300 rajono gyventojų balsų gavusį ir savivaldybės tarybos patvirtintą projektą. Kiti pateikti projektai surinko mažiau nei po 300 balsų.

Suskaičiavus balsavimo rezultatus, antra vieta atiteko projektui „Žydinti Vienuolyno gatvė“, trečia – projektui „Skambanti Ukmergė“, o ketvirta – projektui „Po skambančiu ąžuolu“.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas