Įvairūs

Vakarienė tamsoje: ko galima tikėtis iš šios pramogos?

Vakarienės tamsoje, kada ragaujami patiekalai ir gėrimai visiškoje tamsoje (kambaryje arba užsidengus akis), imtos praktikuoti maždaug XX a. paskutiniame dešimtmetyje Europoje. Iš pradžių šis valgymo ritualas buvo populiarus tarp maisto ir kulinarijos gurmanų, tačiau šiandien įvairūs restoranai organizuoja vakarienes tamsoje kaip unikalią pramogą, norintiems neeilinių patirčių ir naujų įspūdžių. Pastebima, jog visą pastarąjį dešimtmetį vakarienės tamsoje sparčiai populiarėja įvairiose šalyse.

Kaip susikūrė vakarienės tamsoje tradicija?

Manoma, jog vakarienės tamsoje konceptą sukūrė psichologas Axelis Rudolpjas, kurio tikslas buvo pademonstruoti žmonėms, kaip atrodo aklųjų juslinis pasaulis. Jo įsteigtame restorane taikytas vakarienės tamsoje konceptas buvo naudojamas kaip terapinis, šviečiamasis metodas. 

Tačiau labai greitai žinios apie vakarieniavimą tamsoje paplito tarp maisto ir kulinarijos gurmanų, kuriems ši pramoga tapo būdu naujai mėgautis valgymo procesu, lavinti savo pojūčius. Tai tapo nauja niša restoranų rinkoje, dėl ko iš pradžių Europoje, o po to ir kitose pasaulio vietose ėmė kurtis specializuoti „valgymo tamsoje“ restoranai.

Populiarėjant šiai pramogai, vis daugiau restoranų nutarė į savo „meniu“ įtraukti vakarienės tamsoje pasiūlymą. Taip pat ir Lietuvoje vakarienę tamsoje galite išbandyti įsigiję NoriuNoriuNoriu pasiūlymą.

Ko galima tikėtis vakarieniaujant tamsoje?

Vakarienės tamsoje metu valgymo procesą patiriame iš savęs „atimdami“ regos pojūtį, tačiau

sustiprindami uoslės, skonio, lytėjimo ir klausos pojūčius. Tai išties daugialypė patirtis, suteikianti nepamirštamų įspūdžių ir naujų suvokimų.

Įprastai prieš vakarienę tamsoje lankytojai yra supažindami su restorano meniu ir patys išsirenka norimus patiekalus. Įėjus į tamsųjį kambarį arba užsidengus akis, patogiai įsitaisius prie stalo – prasideda pojūčių gausa kupinas nuotykis.

Uždengtomis akimis ar tamsoje tampa sunkiau valdyti įrankius, tačiau aplinkinis triukšmas tampa intensyvesniu, o tai leidžia lengviau orientuotis erdvėje. Maistui atkeliavus galima pajusti, kaip sustiprėja skonio ir uoslės pojūčiai, intensyviau patiriama maisto tekstūra. Kaskart paragavę maisto kąsnį ar gėrimo gurkšnį pajuntama, kaip galvoje „užsisuka“ ilgesnis maisto ar gėrimo skonio patyrimo ir suvokimo procesas.

Ką naujo suteikia vakarienės tamsoje?

Maisto regėjimas akimis itin stipriai prisideda prie valgymo patirties, tačiau dažnai to nepastebime ir neįvertiname. Po vakarienės tamsoje galime geriau suprasti regėjimo svarbą, o taip pat ir tai, kaip šį pojūtį gali atsverti kiti pojūčiai.

Nors vakarienės tamsoje metu nematome maisto, kurį valgome, geriau patiriame ir įsigiliname į jo skonį ir kvapą, tekstūrą, temperatūrą ir kitus aspektus. Pastebima, jog valgant tamsoje galime labiau susikoncentruoti į maisto skonio, aromato patyrimą, kadangi nesame blaškomi aplinkos vaizdų ar išmaniųjų įrenginių, kurie neretai lydi mus kiekviename žingsnyje.

Atlikti tyrimai rodo, jog reguliariai valgant tamsoje galima sustiprinti savo uoslės, skonio pojūčius, atpažinti naujus skonius, kvapus, maisto tekstūras. Įdomu tai, jog valgant tamsoje pasisotiname suvalgydami mažesnius kiekius, nei įprastai. Tai susiję su tuo, jog valgant tamsoje valgymo procesas užtrunka ilgiau, o nematydami maisto „įdarbiname“ kitus savo pojūčius bei labiau susikoncentruojame į valgymo procesą.  

Žmonės, išbandę vakarienę tamsoje, neretai atsiliepia, jog ši patirtis suteikia naujų įžvalgų apie savo galimybes, pojūčių reikšmę valgymo procese, didina pasitikėjimą savimi, pagerina savijautą bei nuotaiką. Vakarienė tamsoje metu ir po jos galima tikėtis įvairių emocijų antplūdžio, tačiau daugelis žmonių šią patirtį įvertina kaip pranokstančią lūkesčius gerąja prasme.

 

 

 

 

 

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas