Tarp kitų užduočių – ir šaudymo įgūdžių ugdymas.

„Ir senjorui, ir jaunam“, Aktualijos, Naujausi

Kopūstėlių karinėje bazėje stovyklautojai mokosi karinių pradmenų

Kamilė STRACHĖ

Kopūstėliuose įsikūrusio klubo ,,Miško broliai“ nariai taip save apibūdina: ,,Mes esame grupė bendraminčių, kuriuos vienija meilė karinei istorijai.“ Jų veikla – tai ne tik gerų draugų kartu praleidžiamas laikas, pramoga ir hobis, bet ir visuomenės edukacinis švietimas, suteikiant kuo daugiau žinių apie mūsų prosenelių, senelių ir tėvų pergyventus karo, pokario ir partizaninius įvykius.
Jau antrus metus šis klubas rengia vaikų ir jaunimo stovyklas ,,Lietuvos karys“. Mintis organizuoti tokius užsiėmimus kilo tuomet, kai pradėjo didėti pačių ,,Miško brolių” vaikų būrys, informacija apie stovyklas pasklido ir už Ukmergės ribų. Norinčių stovyklauti tikrai labai daug. Šios vasaros baigiamojoje veikloje rugpjūčio 24-26 dienomis dalyvavo net 30 jaunuolių iš įvairių Lietuvos kampelių. Jie buvo suskirstyti į tris grupes pagal amžių. Jauniausiam stovyklautojui – 8, vyriausiam – 17 metų.
Kai kurias stovyklas ,,Miško broliams“ padeda rengti Ukmergės rajono savivaldybė: yra rašomi projektai, renkami atitinkami dokumentai ir gaunamas dalinis finansavimas. Likusią pinigų sumą padengia stovyklautojų tėvai.
Kaip ,,Gimtajai žemei“ pasakojo klubo vadas Artūras Grigucevičius, stovyklas būtų galima rengti visus metus per mokinių atostogas bei savaitgaliais, nes susidomėjimas tikrai didelis. Tačiau tam reikia paramos, o ir karantinas 2020 metais sutrukdė.
Stovyklos būna savaitinės arba savaitgalinės. Per jas vaikai mokomi gyventi gamtoje be telefonų ir kitų elektronikos prietaisų. Kadangi veikla sukarinta, stovyklautojai tobulina šaudymo įgūdžius, geba įkurti laužą naudodamiesi gamtos įrankiais, mokosi suteikti pirmąją pagalbą, mankštinasi, eina į orientacinius žygius, rungiasi komandiniuose kliūčių ruožuose, gelbėja ,,užminuotus“ automobilius, budi naktimis prie laužo ir saugo kuopą, kai oro sąlygos leidžia, miega palapinėse. Tam, kad viskas nebūtų itin lengva, baigiantis užsiėmimams jaunieji kariai laiko egzaminus ir tik po jų gauna specialius stovyk-los baigimo prizus. Didžiausia dalyvių siekiamybė – už puikiai atliktas užduotis pelnyti ,,Miško brolių“ marškinėlius, kad atvykus į stovyklą kitą kartą jau turėtų privilegiją pamokyti kitus to, ką patys žino geriausiai.
,,Miško brolių“ organizuojamose stovyklose mergaitės taip pat yra laukiamos. Jos itin aktyviai dalyvauja vykdant užduotis ir dažnai, kai konkuruojama su berniukų būriu, laimi įvairiose estafetėse dėl savo užsispyrimo, atkaklumo ir nenoro nusileisti vyriškai giminei.

Kai kurie stovyklautojai grįžta į Kopūstėlius po kelis kartus, yra ir ,,veteranų“. Šie ne tik dalyvauja stovyklos veikloje, bet ir padeda suaugusiems užimti vaikus, moko juos gyvenimo gamtoje subtilybių bei rūpinasi saugumu.
,,Aišku, visko pasitaiko, – neslepia A. Grigucevičius. – Ne visi jaunuoliai stovyklose išbūna iki galo. Daug kam koją kiša priklausomybės nuo kompiuterio, sunkoka čia išlikti ir dėl sukarinto režimo. Reikia paisyti drausmės, rytais anksti keltis, tingiai lovose dienomis nepagulinėsi, o ir pykčiams sakome – ne. Jei jau taip nutinka, susipykusieji turi eiti į žygį su visa sunkia amunicija ir žiūrėk, abu sugrįžta jau susitaikę. Jei norintį išvykti vaiką pavyksta perkalbėti ir jis pasilieka, dažniausiai jis būtinai dar kartą sugrįžta į stovyklą.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas