Nuomonių telefonas

Tekstilės konteinerių dar teks palaukti

Loreta EŽERSKYTĖ

„Pastaruoju metu ne vienas susiduriame su aktualia problema – kur dėti senus, nenešiojamus drabužius. Anksčiau dėvėti tinkančiais buvo galima „atsikratyti“ pasiūlius tiems, kurie dalina labdarą nepasiturintiems. Dabar situacija pasikeitė. Tarkime „Carito“ organizacija iš viso yra atsisakiusi priimti iš gyventojų dėvėtus rūbus. Tad kur juos dėti? Nors mesti į buitinių atliekų konteinerį jų negalima, neretai aikštelėse tenka matyti drabužius, sudėtus į maišus ar krūvas. Didžiuosiuose šalies miestuose, net Anykščiuose stovi tekstilės atliekų konteineriai. Reikėtų jų ir Ukmergėje“, – mintimis dalijosi laikraščio skaitytoja.
Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus paaiškino, jog atskiras tekstilės atliekų surinkimas, pastačius tam skirtus konteinerius, vyksta ne visuose Lietuvos miestuose. Pašnekovo teigimu, tekstilės konteinerių pastatymas, jų aptarnavimas, pagaliau pačių atliekų surinkimas bei transportavimas reikalauja papildomų lėšų. Be to, tokios atliekos, kaip ir po rūšiavimo likusios mišrios, yra deginamos.
„Rajono savivaldybė specialius tekstilės atliekų konteinerius ketina įrengti tik tuomet, kai Lietuvoje pradės veikti tekstilės atliekų surinkimo, rūšiavimo, perdirbimo sistema. Kol nėra tekstilės konteinerių, senais nenešiojamais drabužiais galima ,,atsikratyti“ juos priduodant Ukmergės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, Gerseniškių g. 5, tel. 8 616 57 265 arba išmetant į mišrių atliekų konteinerius,“ – sakė A. Dutkus.
Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas taip pat informavo, kad tvarkingus, mažai dėvėtus ir išskalbtus tekstilės gaminius (drabužius, paltus, kailinius, avalynę ir pan.) mielai priima Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga, tel. 8 611 40 814 ir Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija, tel. 8 650 69 293.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas