Įvairūs

Kur naudojamas aukšto oro slėgis?

Aukšto oro slėgis yra nepamainomas automobilių remonte, statybose, žemės ūkyje ir net buityje. Nematomas oras yra pagalbininkas svarbiuose gamybos sektoriuose. Oro kompresorių galima rasti įvairių tipų, skirtų paprastiems ar sudėtingiems darbams atlikti. Aukšto oro slėgis yra labai pravartus įrankis, kuris įvaldytas pasitarnaus ir kasdieniuose namų apyvokos reikaluose.  

 

Oro kompresorius – kas tai?

Oro kompresoriai suspaudžia orą, o jį išpučiant gaunamas aukštas slėgis – taip sukuriama energija. Jie naudojami tiek buityje, tiek profesionaliuose darbuose. Oro kompresorius galima skirstyti pagal efektyvų našumą, galią, greitį, garso slėgio lygį, siurbimo našumą, didžiausią slėgį, įtampą ir rezervuaro talpą. Svarbiausi kriterijai yra galingumas, slėgis bei talpa. Pagal slėgį oro kompresoriai skirstomi į žemo, vidutinio ir aukšto slėgio. Kuo aukštesnis slėgis, tuo sudėtingesniems darbams prietaisas yra skirtas. Didžiausias slėgis gali būti nuo 9 iki daugiau nei 13 barų, o maitinimo įtampa vienfazė arba trifazė. Taip pat svarbu atsižvelgti į prietaiso apsaugą nuo perkaitimo. Dėl spartaus technikos vystymosi dabartiniai kompresoriai yra lengvai prižiūrimi ir nesukelia problemų transportuojant. 

Pigiausi prietaisai ir yra sukurti buičiai, o rimtesniems darbams tinka sraigtiniai oro kompresoriai. Jie yra ekonomiški bei lengvai ir pigiai prižiūrimi. Sraigtinius kompresorius reikėtų rinktis atsižvelgiant į galią, talpą, gamintoją bei tipą. Pastarųjų yra 3: šilumokaičiai, sraigtiniai ir inverteriai.

Patobulinta, brangesnė bei galingesnė sraigtinių kompresorių versija yra stūmokliniai kompresoriai. Pastarieji taip pat gali būti naudojami tiek buityje, tiek pramonėje, tačiau dažniau sutinkami gamybos sektoriuje. Stūmoklinių kompresorių talpos svyruoja nuo mažiau nei 100 l iki daugiau nei 300 l.

 

Neišsiverčiama statybose, gamybos sektoriuose ir automobilių remonte

Masyvūs oro kompresoriai statybose padeda veikti tankintuvams, plaktukams ir gręžtuvams, pneumatiniams įrankiams. Aukšto oro slėgis yra būtinas atokiose vietose be patikimos prieigos prie elektros, benzino ir dyzelino. Kompresoriai yra mobilūs energijos šaltiniai, kurie neperkaista. Dėl to suslėgtas oras yra naudojamas infrastruktūros vystymo, kelių tiesimo, griovimo darbuose, namų statybos projektuose.

Sraigtiniai kompresoriai gamybos pramonėje užtikrina, kad maisto, gėrimų ir farmacijos sektoriai tiekia švarius, sandariai uždarytus produktus. Jie padeda konvejerio juostų, presų, purkštuvų ir pakavimo aparatų veikimui. Suslėgtas oras pasitarnauja ir metalo, plastiko gamyboje, liejimo ir formavimo darbuose.

Populiariausia ir pagrindinė suslėgto oro funkcija yra padangų pripūtimas, tačiau automobilių remonto darbai ties tuo neapsiriboja. Oro kompresoriai naudojami atliekant kėbulo darbus bei perdažant automobilius. Tokiems darbams naudojami pneumatiniai šlifuokliai, pulverizatoriai ir poliruokliai, prie kurių veikimo prisideda aukšto oro slėgis.

 

Sritys, kuriose būtini aukšto oro slėgio įrenginiai

Žemdirbystė. Oro kompresoriais yra varomi traktoriai, siurbliai, purkštuvai ir pasėlių transporteriai. Šiltnamių ir pieno ūkių vėdinimo mašinoms taip pat reikalingi kompresoriai, kurie tolygiai paskirsto švarų orą.

Varikliai. Transporto priemonių varikliuose įtaisyti oro kompresoriai šildymui ir aušinimui. Nemažai pramogų parkų atrakcionų mašinų taip pat reikalauja suslėgto oro.

Geležinkeliai. Oro kompresoriai yra gyvybiškai būtini traukinių pneumatinių stabdžių sistemoms. Be suspausto oro lokomotyvai ir metro sistemos negalėtų saugiai stabdyti. Oro kompresoriai taip pat padeda atidaryti ir uždaryti automatines traukinių duris bei sklandžiai važiuoti be jokių kratymų.

Dažasvydis. Žaidę dažasvydį gali įvertinti jėgą, su kuria yra smogiama. Šio užsiėmimo ginkluose yra naudojami maži oro kompresoriai, kurie ir sustiprina smogiamąją galią.

Ligoninės. Konkretus oro kompresorių tipas naudojamas ligoninėse, siekiant tiekti deguonį žmogui.

Energetika. Naftos gręžimas priklauso nuo oro kompresorių funkcionalumo. Patikima ir stabili įranga yra būtina darbuotojų saugumui.

Kurortai. Slidinėjimo kurortuose veikia oro kompresoriai, kurie padeda sukurti sniegą. Nepalankiu oru sniego mašinos, derindamos vandenį su suslėgtu oru, sukuria sniegą, kuris nusėda tiesiai ant natūralaus ir išlaiko savo sudėtį. Panašią sniego mašiną galima pasidaryti ir namų sąlygomis.

Impregnavimas. Tai – giluminiu būdu impregnuota mediena. Aukšto slėgio impregnavimas tinka lauko sąlygomis, tiesioginio kontakto su žeme atvejais. Impregnuotai medienai negresia biologiniai pažeidimai.

Nardymas. Nardymas su akvalangu priklauso nuo cilindrų, kuriuose laikomas suslėgtas oras, leidžiantis narams kuo ilgiau išbūti po vandeniu. Talpose laikomas suslėgtas oras taip pat reikalingas ugniagesiams, policijos narams, povandeninių laivų darbuotojams.

Šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas. Šie įrenginiai dažniausiai naudojasi sraigtiniais kompresoriais. Jie atlieka suspaustų garų šaldymo, temperatūros reguliavimo funkcijas.

HPL laminatas. Tai – aukšto slėgio laminatas (HPL), lakštinė daugiasluoksnė medžiaga, kuri gaminama aukšto slėgio ir aukštos temperatūros sąlygomis. Tokio laminato plokščių paviršius yra atsparus drėgmei ir garų poveikiui, trinčiai, karščiams, nesusibraižo. HPL laminatu padengiami virtuvės stalviršiai, darbo stalai, baldų fasadai.

 

Aukšto oro slėgis buityje

Buityje oro kompresoriai dažniausiai naudojami pripučiant automobilių, dviračių ar motociklų padangas, kamuolius, baseinus, plaustus, ratus, čiužinius ir kitus pripučiamus vandens žaislus, vaikų žaislus, sporto reikmenis ir panašiai. Oro kompresorių pagalba galima nupūsti lapus ar dulkes, naudoti pneumatinių įrenginių veikimui. Maži kompresoriai idealiai tinka dažų purškimui, leidžia lengvai perdažyti sienas ir lubas ar kitus didesnius objektus. Įvairiems buities ir ne tik darbams tinkančius oro kompresorius galima rasti https://toolsta.lt/.

 

Dabar automobilių ir nuosavų namų savininkų tarpe vis labiau populiarėja aukšto slėgio plovyklos. Suslėgtas oras naudojamas aukšto slėgio vandeniui pumpuoti per slėginius ploviklius ir vandens sroves. Tai leidžia efektyviau išvalyti betonines grindis ir plytas, pašalinti dėmes, nuplauti didelius objektus, tokius kaip automobiliai, tvora, namo fasadas ar terasa. Prekyboje randami ir suspausto oro valikliai, parduodami skardinėse. Jais galima valyti tiek paprastus, tiek elektros prietaisus. Pavyzdžiui, suslėgtas oras gali pašalinti maisto likučius, nuvalyti dulkes nuo kompiuterio.

 

Be aukšto oro slėgio įrenginių sustotų daugybė įvairių sričių darbų. Kadangi oro kompresoriai naudojami ne tik profesionaliuose, bet ir buities darbuose, verta apmąstyti šio prietaiso įsigijimą ir taip pasilengvinti daugelį užduočių.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas