Įvairūs

Kaip mūsų libido veikia karštis?

Ne paslaptis, kad libido, arba kitaip – seksualinis potraukis, yra veikiamas daugybės psichologinių, fiziologinių ir net socialinių faktorių. Kartais fiziologiškai visiškai sveiki žmonės gali prarasti norą mylėtis, tada dažniausiai priežasčių reikia ieškoti psichologinėje plotmėje. Bet ar tiesa, kad libido veikia ir oro temperatūra? Galbūt ne veltui žiūrėdami dokumentiką iš gyvūnų pasaulio vis girdime, kad pavasaris ir vasara – dažniausias poravimosi metas?

Vasaros malonumai

Jeigu jaučiate didesnį norą mylėtis vasarą, kai temperatūra būna aukštesnė, tai ne sutapimas – viską galima paaiškinti moksliškai. Kai esame saulėje, mūsų kūnai gamina daugiau vitamino D, o vitaminas D, kaip žinoma, kraujyje pakelia testosterono lygį. Šis hormonas dalinai atsakingas už lytinį potraukį. Tyrimai rodo, kad vyrų organizme testosterono birželį būna vidutiniškai 33 procentais daugiau nei gruodį. Deja, bet Lietuvoje tiesioginės saulės ne tiek ir daug, tad rekomenduojama reikiamų vitaminų kiekį gauti ir iš maisto papildų.

Be to, vasarą didžioji dalis žmonių atostogauja – jie labiau atsipalaiduoja, pailsi tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Aplinkos pakeitimas atostogų metu taip pat daro didelę įtaką mūsų seksualiniam potraukiui. Visiškai natūralu, kad žiemą libido krenta – mūsų kūnuose išsiskiria daugiau melatonino. Tai hormonas, atsakingas už miego reguliavimą, medžiagų apykaitos lėtinimą. Tai veda prie sumažėjusio noro mylėtis. Tam tikra prasme tamsiuoju metų laiku mūsų libido užmiega žiemos miegu.

 

Karštis ir intymumas

2011 metais žurnale „Psychological Science“ publikuoto tyrimo išvadose teigiama, kad žmonės šilumą sieja su intymumu – kai šilta, jie tampa draugiškesni, labiau linkę socializuotis ir bendrauti, o tai atveria daugiau galimybių užmegzti intymius ryšius. Tačiau turbūt nereikia ir išsamių tyrimų, kad nujaustume, kodėl karštis suaktyvina mūsų libido. Vasara – ilgų naktų ir pasisėdėjimų su draugais metas. Taip pat tai laikas, kai dėvime daug mažiau rūbų, rodome daugiau nuogo kūno, o tai neabejotinai žmones vienus prie kitų traukia.

Daug kam vasara asocijuojasi ir su prakaitavimu – visiškai natūraliu mūsų organizme vykstančiu procesu. Nors, žinoma, niekam nepatinka nuolat prakaitu permirkę žmonės, iki tam tikros ribos prakaitas gali būti vienas iš faktorių, kuris atgaivina per žiemą užmigusį libido. Žmonės per daug nesiskiria nuo kitų gyvūnų – tam tikras kūno kvapas gali signalizuoti agresiją, baimę, taip pat ir seksualinį potraukį. Moksliškai įrodyta, kad žmogaus kūnas išskiria medžiagas, kurios mus traukia. Mitybos ir odos bakterijų mišinys kuria kiekvieno iš mūsų išskirtinį kvapą. Karštyje mes jo išskiriame dar daugiau – tai lemia, kad kai kurių žmonių kvapas mus traukia labiau nei kitų, todėl prakaito nereikėtų bijoti, jis gali tapti viena iš mūsų patrauklių fizinių savybių.

Kad vasara praeitų žaismingai

Jau aišku, kad sukurti intymius ryšius ir atgaivinti savo libido lengviausia vasarą – tam padeda net mūsų kūnuose vykstantys biologiniai procesai. Kad vasara būtų neužmirštama, visada galite išbandyti kažką naujo. Pavyzdžiui, intymiam gyvenimui paįvairinti skirtus žaislus ir kitas priemones. Čia į pagalbą gali ateiti ir pafantazuoti už jus, nes kiekviena vasara turi savo istoriją. Galbūt atėjo laikas išbandyti naujus sekso žaislus arba nusipirkti teminį kostiumėlį? O gal natūralių afrodiziakų neužtenka ir norisi dar labiau paskatinti trauką? Internetinis žurnalas „Red Book Mag“ pataria, kaip intymiame gyvenime išnaudoti visus vasaros sezono privalumus. Pavyzdžiui – kartu su partneriu bent kartą nuogi išsimaudykite vandens telkinyje. Naktį tai ypač romantiška. Kita idėja – seksas paplūdimyje Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių intymių fantazijų, kurią tikrai lengviausia įgyvendinti būtent vasarą.

Taip pat jokiu kitu metų laiku taip kaip vasarą minčių neaudrins žinojimas, kad partneris ar partnerė nedėvi apatinių – susitarkite eiti taip drauge į pasimatymą. Įkaitęs oras puiki galimybė ir paeksperimentuoti su šaldančiais pojūčiais – ledo kubeliais ar ledais. Svarbiausia intymų gyvenimą vasarą bent trumpam perkeliant už miegamojo durų yra nepamiršti apsaugos priemonių ir didesnių nei įprasta lubrikanto atsargų, nes vandenyje natūralus lubrikantas yra paprasčiausiai nuplaunamas.

Vasarą neturi poros? Ne bėda

Faktas, kad libido vasarą natūraliai tampa aukštesnis, visai nereiškia, kad visi privalome iš karto susirasti partnerį ar apskritai leistis į naujas pažintis. Mūsų santykių statusas visiškai neapibrėžia mūsų intymaus gyvenimo kokybės. Puikus seksas gali būti ir pačiam su savimi, todėl masturbacijos ir jos naudos vasarą taip pat nederėtų pamiršti. Neturite poros ir nėra reikalo pirkti vibratoriaus, skirto dviems partneriams? Tikrai galite atrasti žaislų, pritaikytų solo žaidimams. Moterims ypač patinka klitorio stimuliatoriai, imituojantys oralinį seksą, o vyrai gali mėgautis itin tikroviškais žaislais, savo forma ir medžiagomis atkartojančiais žmogaus fiziologiją. Daugiau apie juos galite sužinoti čia.

Vasara – puikus laikas eksperimentuoti, susipažinti su savo ir kito kūnu, todėl išnaudokite kiekvieną galimybę, kurią atneš šilti, ilgi vakarai mieste ir gamtoje.

 

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas