Įvairūs

15 faktų apie grožio priežiūrą, kuriuos privalote žinoti

Kiekviena iš mūsų svajojame turėti nuostabią, švytinčią ir jaunatvišką odą. Tačiau, kaip šią svajonę mums iš tikrųjų pasiekti? Daugybė mūsų susiduriame su galimybe įvairių odos problemų, tarp kurių yra ir natūralus odos senėjimas, aknė ir daugybė kitų.

Žinoma, kiekviena iš mūsų su tokiomis problemomis esame linkusios kovoti labai skirtingais būdais. Vienos pasikliauja išskirtinai kosmetika, kitos keliauja pas kosmetologus, o dar kitos atsigręžia į sveiką gyvenseną. Ir nors iš tikrųjų visa tai yra labai svarbu, į savo grožio priežiūrą nei viena moteris ir mergina neturėtų žvelgti taip, lyg tai būtų sudaryta vos iš vienos konkrečios priemonės. Trumpiau tariant, sėkminga ir teisinga grožio priežiūra yra sudaryta iš daugybės kompleksinių sprendimų, kurių visuma padeda pasiekti norimą rezultatą.

Taigi, jei jūs jau kurį laiką nesėkmingai bandote įveikti įvairias savo odos problemas, atjauninti savo odą, paversti ją lygesne ir suteikti jai daugiau spindesio, sudarėme jums daugybės įdomių ir naudingų faktų apie grožio priežiūrą sąrašą, kuris turėtų jums praversti.

1. Drėkiklis yra geriausia apsauga prieš sausą odą

Ar jūs kenčiate nuo sausos odos problemos? Jei taip, jums tiesiog būtina kasdien savo odą tinkamai sudrėkinti. Jei jūsų oda yra ypatingai sausa, tuomet odos drėkiklį pasitelkite iš karto po to, kai pasinaudosite dušu. Tokiu būdu jūsų pasitelktas odos drėkiklis padės sulaikyti drėgmę, kurią jūsų oda bus ką tik sugėrusi.

2. Kremas nuo saulės apsaugo nuo odos senėjimo

Vienas iš geriausių patarimų ir faktų yra susijęs su apsauga nuo odos senėjimo. Ir tai neabejotinai yra kremas nuo saulės. Kasdien naudodamos pakankamą SPF (bent 30) turintį kremą nuo saulės jūs galėsite veiksmingai apsaugoti savo odą nuo senėjimo, kurį paskatina kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai.

3. Odos šveitimas ją paverčia lygia

Jei jūsų oda pastaruoju metu ėmė atrodyti šiurkšti, nepamirškite apie odos šveitimą. Kai šveičiate odą, jūs pašalinate negyvas odos ląsteles ir atveriate naujas ląsteles. Tai suteikia odai gražų spindesį ir paverčia odą labai lygia. Odos šveitimą galite atlikti du kartus per savaitę.

4. Sportas padeda jūsų odai švytėti

Ar žinojote, kad sportas padeda jūsų odai įgauti sveiką žvilgesį? Taip nutinka todėl, kad fizinio aktyvumo metu pagerėja kraujotaka. Kai jūs prakaituojate, toksinai ir negyvos odos ląstelės yra pašalinamos iš jūsų organizmo, kartu paskatinant naujų ląstelių formavimąsi.

Todėl jei jūs iki šiol pakankamai skeptiškai žvelgėte į bet kokį fizinį aktyvumą, nuo šiol būtų labai išmintinga pakeisti savo požiūrį ir į savo kasdienę rutiną įtraukti daugiau sporto. Galite būti tikros, kad visa tai jums padės ne tik pagerinti savo odos būklę, tačiau taip pat ir bendrą savijautą bei sveikatą.

5. Akinių nuo saulės dėvėjimas apsaugo nuo raukšlių

Suprantama, kad paprastai mes norime kuo daugiau laiko praleisti saulėje, grožintis ir mėgaujantis vasariška gamta. Tačiau jokiu būdu negalima pamiršti ir akinių nuo saulės! Klausite, kodėl tai yra taip svarbu? Jei būdamos saulėje jūs nedėvėsite akinių nuo saulės, jūsų akių kampučiuose ims formuotis raukšlės. Todėl jei norite nuo to apsisaugoti, pats metas įsigyti akinius nuo saulės su UV apsauga.

6. Miego trūkumas gali paveikti jūsų odos būklę

Kiekviena iš mūsų tai puikiai žinome, tačiau nepaisant to, tai verta paminėti dar kartelį. Tiesą sakant, nepaisant to, kiek kartų tai bebūtų kartojama, iki šiol labai didelė dalis mūsų neskiriame pakankamo dėmesio savo miegui ir neretai apie didelę miego svarbą mūsų grožiui tiesiog pamirštame. Deja, bet miego trūkumas gali sukelti didžiulį stresą mūsų odai, tokiu būdu padidinant spuogelių atsiradimo, odos išsausėjimo, jos „papilkėjimo“ ir kitų problemų riziką.

Jei iki šiol manėte, kad visas jūsų odos problemas išspręs jūsų kasdien naudojama brangi ir kokybiška kosmetika, labai klydote. Be pakankamo ir kokybiško miego jūs niekaip negalėsite pasiekti norimo rezultato. Todėl dabar būtų pats metas pakoreguoti savo dienotvarkę ir pasistengti miegui skirti pakankamai laiko, tokiu būdu suteikiant galimybę savo kūnui tinkamai pailsėti ir atsistatyti.

7. Akys parodo pirmuosius senėjimo ženklus

Oda aplink jūsų akis yra pati ploniausia ir lengviausiai pažeidžiama, todėl būtent ši mūsų veido vieta yra tai, kas parodo pirmuosius senėjimo ženklus. Net jei jums yra vos dvidešimt metų, turėtumėte pradėti labiau rūpintis savo oda, tokiu būdu užtikrindamos, kad jūsų akys atrodys nepriekaištingai – net ir praėjus daugybei metų.

Laimei, šiandien kosmetikos ir grožio priežiūros priemonių rinkoje yra daugybė kokybiškų ir veiksmingų produktų, iš kurių jūs galite nesunkiai pasirinkti būtent tai, kas jums tiktų geriausiai. Todėl įvertinkite jums prieinamą grožio priemonių pasiūlą ir pasirinkite tai, kas atitiktų jūsų veido odos tipą, jos būklę ir jūsų numatytus tikslus.

8. Kvėpavimas cigarečių dūmais kenkia jūsų odai

Kiekviena iš mūsų puikiai žino, kad rūkymas labai kenkia mūsų odai ir ją sendina. Tačiau ar žinojote, kad kvėpavimas cigarečių dūmais taip pat daro labai didžiulį neigiamą poveikį odai? Taigi, net jei jūs niekuomet nerūkėte ir nežadate to daryti, būdamos šalia tų, kurie rūko, ne ką mažiau kenkiate savo odai. Visa tai gali labai reikšmingai paspartinti odos senėjimo procesus ir nulemti odos raukšlelių susidarymą.

9. Odos lietimas įtakoja spuogelių atsiradimą

Ar jums dažnai tenka kovoti su spuogeliais? Žinoma, priežasčių gali būti daugybė, tačiau pakankamai dažnai tai būna nulemta reguliaraus odos lietimo nešvariomis rankomis. Be to, tuomet, kai mes ant savo odos pamatome atsiradusį spuogelį, paprastai esame linkusios akimirksniu jį pašalinti – ir tai darome su savo rankomis. Tokiu atveju tai gali nulemti dar didesnį odos užkrėtimą ir uždegimą. Todėl jokiu būdu nepatariama spausti atsiradusių spuogelių. Vietoje to, turėtumėte apsilankyti pas savo kosmetologą.

Taip pat suprantama, kad nuolatinis odos lietimas daugeliui žmonių yra tiesiog įprastas, t.y. visa tai vyksta tarytum savaime, apie tai nė negalvojant. Tačiau jei norite apsaugoti savo odą nuo įvairių bakterijų, uždegimų, nešvarumų ir pažeidimų, būtų pats metas pagalvoti apie savo įpročių koregavimą ir pradėti save kontroliuoti.

10. Kofeinas išsausina odą

Jau kurį laiką kenčiate nuo saulės odos? Jūs taip pat labai mylite kavą ir be jos negalėtumėte įsivaizduoti nei vienos savo dienos? Tuomet, deja, bet turime jums labai nemalonią žinią – kofeinas gali būti viso to priežastimi. Taigi, nors iš tikrųjų kava turi įvairių privalumų mūsų sveikatai, vis dėlto ji daro neigiamą poveikį mūsų grožiui.

Todėl jei jūs iki šiol vartojote labai daug kavos, dabar būtų pats metas pagalvoti apie savo kasdienių įpročių pakeitimą. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad jūs turite visiškai atsisakyti šio savo malonumo. Tiesiog turėtumėte kavą vartoti labai saikingai ir tai darydamos jokiu būdu nepamiršti apie pakankamą vandens vartojimą.

11. Tam tikros miego padėtys gali nulemti raukšleles

Miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, savijautai ir grožiui, tačiau jau seniai nustatyta, kad tam tikros miego padėtys gali nulemti odos raukšlelių susiformavimą. Bėgant laikui tokios iš pirmo žvilgsnio nedidelės raukšlelės gali pavirsti labai giliomis raukšlėmis. Vienas iš patarimų būtų miegoti galvą padėjus šiek tiek aukščiau ir stengtis, jog apatinė veido dalis nesiliestų prie pagalvės.

12. Žuvis daro teigiamą poveikį jūsų odai

Kiekvienos iš mūsų oda labai mėgsta tokią žuvį kaip lašiša, silkė ir upėtakis. Šių rūšių žuvys suteikia mūsų odai riebalus, kurie „sutepa“ ląsteles ir sumažina uždegimus. Jose taip pat yra daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios paverčia mūsų odą ypatingai lygia. Žinoma, negalima nepaminėti, kad šios žuvys yra ir labai skanios!

Taigi, jei iki šiol svarstėte, kaip galėtumėte pakoreguoti savo kasdienį mitybos racioną, į jį įtraukiant daugiau maisto produktų, galinčių pagelbėti jūsų odai, žuvis būtų vienas iš geriausių pasirinkimų.

13. Alkoholis išsausina odą

Kartas nuo karto neatsisakote alkoholinių gėrimų? Kadangi juos vartojate nedažnai, manote, kad tai nepakenks jūsų sveikatai ir ypač išvaizdai? Deja, bet tokio dalyko kaip „saikingas alkoholio vartojimas“ nėra. Todėl turite suprasti, kad kaskart, kai vartojate alkoholinius gėrimus – net jei tai darote labai nedideliais kiekiais – jūs darote didelę žalą savo organizmui ir grožiui.

Jei atsisakysite alkoholinių gėrimų, tai turės milžinišką teigiamą poveikį jūsų odos būklei, jos sveikatai ir grožiui. Alkoholis išsausina mūsų odą, o tai nulemia spartesnį raukšlių susidarymą. Be to, nereikėtų pamiršti, kad alkoholis taip pat sukelia audinių uždegimus. Taigi, kai kitą kartą galvosite apie alkoholio vartojimą, visų pirma labai gerai pagalvokite apie savo grožį.

14. Masažas padeda sumažinti ratilus po akimis

Deja, bet nėra visiškai užtikrinto būdo kovoti su ratilais po akimis. Tačiau vienas iš metodų gali būti labai naudingas ir veiksmingas. Ir tai yra po akimis esančios odos masažavimas sukamaisiais judesiais, tokiu būdu pagerinant kraujotaką. Jei tai darysite kasdien tempdami savo paakių kremą, galėsite lengviau sumažinti besikaupiančių skysčių kiekį, kartu sumažinant ir ratilus po akimis.

15. Per didelis drėkinimas gali nulemti spuogelių atsiradimą

Jau sužinojote, kad odos drėkinimas yra ypatingai svarbi kiekvienos iš mūsų kasdienės grožio priežiūros sudedamoji dalis. Ir šios dalies vengti jokiu būdu nevertėtų. Tačiau ar žinojote, kad per didelis drėkinimas taip pat nėra rekomenduotinas? Tai reiškia, kad kaip ir bet kurioje kitoje situacijoje, taip ir grožio priežiūroje, egzistuoja viena ir ta pati taisyklė – kas per daug, tas nesveika. Per didelis odos drėkinimas gali nulemti spuogelių atsiradimą. Todėl, jei iki šiol manėte, kad nuolatinis ir labai gausus odos drėkinimas tik pagerins situaciją, labai klydote.

Kaip jau spėjote suprasti, egzistuoja daugybė grožio priežiūros faktų ir patarimų, kuriuos būtų galima nesunkiai pasitelkti kiekvienai iš mūsų. Jei norime, kad mums savo grožį puoselėti būtų lengviau ir mes būtume patenkintos savo pasiektu rezultatu, turėtume į visą tai pažvelgti kompleksiškai.

Taip pat yra ypatingai svarbu kosmetikos, grožio priežiūros ir makiažo priemones visuomet rinktis atsižvelgiant į savo odos tipą ir jos būklę. Be to, negalima pamiršti reguliarių vizitų ir pas grožio priežiūros profesionalus, kurie ne tik atliktų būtinas grožio procedūras, tačiau taip pat įvertintų ir jūsų odos būklę, laiku pritaikant ir teisingus sprendimus, kurie užtikrintų, kad jūs visuomet galėtumėte džiaugtis savo puikia išvaizda.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas