Sportas

Ukmergiškei maratonininkei kelią į paralimpines žaidynes užkirto trauma

Rugpjūčio 13-ąją į Tokijo paralimpines žaidynes iškilmingai išlydėta Lietuvos paralimpinė rinktinė. Paralimpiada Japonijos sostinėje vyks rugpjūčio 24–rugsėjo 5 d. Mūsų šaliai joje atstovaus vienuolika sportininkų – trys lengvaatlečiai, plaukikas, dziudo imtynininkas ir šalies vyrų golbolo rinktinė. Tarp Lietuvos atstovų nebus ukmergiškės maratonininkės Aušros Garunkštytės, kuri pirmoji iš Lietuvos sportininkų, 2019 m. Londono maratone, šaliai iškovojo vietą startuoti Tokijuje ir ypač aktyviai bei sėkmingai tam ruošėsi. Ji turėjo tapti pirmąja moterimi iš Lietuvos paralimpinių žaidynių maratono rungtyje. Kelią į Tokiją sportininkei užkirto netikėta trauma.
Kaip skelbia Lietuvos paralimpinis komitetas, pirmuosius nerimo signalus ilgų distancijų regėjimo negalią turinčiai bėgikei organizmas pasiuntė birželio pabaigoje per Palangoje vykusį Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą, kur Aušra, varžydamasi su sveikomis sportininkėmis, 10 km distancijoje iškovojo bronzos medalį. Iki žaidynių likus porai savaičių paaiškėjo, jog A. Garunkštytei diagnozuotas stresinis dubens kaulų lūžis. Išgirdusi negailestingą gydytojų diagnozę maratonininkė neslėpė apmaudo, tačiau ji nepalūžo. Viliasi traumą išsigydyti, sugrįžti į bėgimo takelį ir yra pasiryžusi kovoti dėl vietos 2024 m. Paryžiaus žaidynėse.
Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, apie sportininkės sveikatos problemas anksčiau neskelbta, nes viltasi, jog jai vis tik pavyks įšokti į paralimpiados traukinį. Tam buvo pasitelkti geriausi Lietuvos sporto medicinos gydytojai, kiti specialistai. Prezidentas taip pat užsiminė, jog iš A. Garunkštytės Tokijuje buvo tikimasi medalio.

Lietuvos paralimpinio komiteto nuotrauka

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas