Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Namų gėlės, kurios suteikia namams unikalumo

Sakoma, kad gėlės yra natūralumo ir gyvumo ženklas. Gėlės namuose yra svarbios ne tik dėl grožio, bet ir dėl sveikatos. Fotosintezės metu, augalai pravalo orą nuo kenksmingų medžiagų, todėl namuose, kuriuose yra gėlių, būna žymiai švariau bei gaiviau. Žinoma, jeigu gėlės namams dar suteikia didingumo pojūtį, tuomet galima sakyti, jog jas apsimoka turėti dvigubai!

Juka

Vienas iš stilingiausių augalų yra juka. Nors iš šono gali atrodyti, jog šie augalai nėra reiklūs, tačiau užmesti akį į juos reikia. Dažniausiai jukos priešas yra perlaistymas, o ypač tada, kai yra uždaras vazonas, kuriame užsilieka vandens. Tuomet prasideda puvimo procesas, kuris pažeidžia augalo stiebą ir šaknis. Atsitikus šiai nelaimei, teks laistyti tik augalo viršutinį žemės sluoksnį bei stengtis, kad vandens nepatektų ant stiebo. Jeigu jukos lapai yra nusvirę, tai nereiškia, kad jie pūva. Dažniausiai lapai nusvirsta nuo savo didesnio svorio. Norint atnaujinti augalą, galima nupjauti jukos stiebą. Jaunas jukas reikia persodinti kas porą metų, o senesnes – pagal nuožiūrą (galima keisti tik viršutinį sluoksnį). Geriausia rinktis erdvius vazonus, kad jukai būtų vietos skleistis.
Užsukite į interjero prekės iš Iris.lt bei atraskite sau labiausiai patinkančias namų dekoracijas tinkančias prie naminių augalų!

Monstera

Šie augalai patiks tiems, kurie mėgsta erdvius augalus. Monstera turi plačius ir didelius lapus, kurie yra lyg iškarpyti iš popieriaus primenančią snaigę. Tiesa, šios augalo šaknys yra itin jautrios, o stiebas labai trapus, todėl persodinti šių augalų nereikėtų. Todėl nusprendus įsigyti šį augalą, geriau rinktis ir platų vazoną, kuris jau bus ilgam laikui. Laikui bėgant keisite tik viršutinį žemių sluoksnį.
Monsterai tinka derlinga ir puri žemė, kuri turi būti nuolat drėgna. Jeigu nupjausite storą monsteros stiebą, žaizdą būtinai patepkite sodos tirpalu. Apatinius šio augalo lapus reikia nugenėti, o kitus nuplauti su šiltu virintu vandeniu.

Dracena

Šis augalas yra nelepūs, todėl ypač tinka tiems žmonėms, kurie turi įprotį pamiršti pasirūpinti savo augalais. Tiesa, elementari priežiūra dracenai yra reikalinga. Jeigu pastebėjote, jog dracenos lapų galai yra pageltę, tuomet jai trūksta drėgmės. Periodiškai, dracenos lapus purškite bei prauskite po dušu. Taip reikia daryti tam, kad atgaivintumėte augalą ir nuo jo nuplautumėte dulkes.
Kai lapai pagelsta ir nukrenta po truputį, tai yra natūralu, nes jie gyvuoja apie dvejus metus, o po to yra numetami. Šio augalo vainikas auga tik stiebo viršuje, o jas genėti galima bet kuriuo metu. Dracenas geriausia persodinti kas du metus ir pakeisti viršutinį žemės sluoksnį.

Nesvarbu kokį augalą pasirinksite, svarbu, kad namuose vyrautų natūralumas, gyvumas bei gyvybingumas!

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas