Uždarymo dieną surengta tapybos darbų paroda.

„Ukmergės krašto atradimai“, Jaunimas, Naujausi

Stovyklą vainikavo sukurti kūrybiniai darbai

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Birželio 28–liepos 3 dienomis Rečionių jaunimo laisvalaikio centre vyko Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriaus tradicinė kūrybinė stovykla-pleneras „Jurginų kiemas“. Joje dalyvavo dvidešimt šeši 12–18 metų moksleiviai su mokytojais Irute Kiseliova, Romualda Zareckiene ir Dainiumi Tijūnėliu.

Per šešias dienas stovyklautojai, dirbdami grupelėmis, pagal amžiaus grupes, nutapė po kelis paveikslus. Su vaikų kūrybiniais darbais, o jų yra net 54, galėjo susipažinti į stovyklą atvykę tėveliai, vietos gyventojai, svečiai. Dabar mokinių kūriniai išrikiuoti Meno mokyklos dailės skyriaus patalpose, o rugsėjo pirmąją surengus parodą bus pristatyti visuomenei.

Stovyklos vadovai pasakojo, jog pirmoji diena prasidėjo nuo pažinties su Rečionių gyvenviete. Vaikščiodami po kaimą, susipažindami su vietos gyventojais, stovyklautojai vykdė motyvų ir įkvėpimo paiešką. Po pietų jau prasidėjo tapymas, kuris buvo tęsiamas visas dienas.

Kiekvieną rytą vaikai pradėdavo mankšta, o vakare netrūko sportinių žaidimų, varžybų. Į stovyklą kasdien porai valandų atvykdavo sporto trenerė Danguolė Liekienė. Stovyklautojai netgi parengė bendrą „flaschmobo“ šokį. Šio puikaus sporto pakaitalo su ritmikos užsiėmimais pagal muziką vaikus pamokė apsilankiusi choreografė Goda Juzėnaitė.

Kaitriomis dienomis kūrybinės stovyklos-plenero dalyviams teko ieškoti ne tik įkvėpimo, bet ir pavėsio. Ypač visus pradžiugindavo svečių apsilankymai – tetos Ilonos Smulskienės atvežtos braškės, iš Nidos Gūdmantaitės tėvelių atkeliavę arbūzai bei Karolinos Žukauskaitės tėvelių dovanotas šakotis. Į stovyklą pasisvečiuoti ir susipažinti su vaikų kūryba, buitimi, laisvalaikiu buvo atvykusi ir Meno mokyklos direktorė Klavdija Stepanova.

Stovyklos metu būta ir turiningų susitikimų – lankytasi menininkės Anelės Stancikienės namuose, susipažinta su jos kūryba. Vaikai apžiūrėjo šeimininkės tapybos darbus, skulptūras, klausėsi jos sukurtų eilių.

Tos dienos iškylą stovyklautojai pratęsė vakarodami Virginijos Savickienės kūrybiškai įrengtoje Jurginų kiemo sodyboje, žavėdamiesi šachmatų karalija, vaišindamiesi čiobrelių arbata. Į namus visi sugrįžo saulei besileidžiant, pėsčiomis per pievas.

 Paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai prie pastato, kuriame gyveno, surengė savo kūrybinių darbų parodą. Meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių sukurtuose paveiksluose atsispindėjo sutikti žmonės, miestelio pastatai, buities ir gamtos motyvai. Apžiūrėti ekspoziciją užsuko vietos gyventojai, sulaukta svečių iš Ukmergės, Marijampolės ir net iš Ukrainos.

Kūrybinė stovykla-pleneras „Jurginų kiemas“ atsiėjo 4 350 eurų, ji finansuota rajono savivaldybės biudžeto Vaikų užimtumo vasaros atostogų metų programos lėšomis. Už maitinimą po 55 eurus sumokėjo stovyklautojų tėvai.

Ukmergės meno mokykla, „Facebook“ nuotr.

Moksleiviai dirbo grupelėmis.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas