Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergė vejasi sostinę: darbuotojai motyvuojami ne tik atlyginimu

Eglė LAPERDINIENĖ

Net ir didžiausių įmonių vadovai pripažįsta: šiandien verslai konkuruoja ne tik dėl klientų ir užsakymų, bet ir dėl kvalifikuotų darbuotojų. Žmonių stygius tampa nemenku iššūkiu, todėl motyvavimo klausimai įtraukiami į aukščiausio lygio vadovų darbotvarkes ir verslo įmonių strategijas. Apie tai nevengia kalbėti tiek tarptautinių kompanijų žmonių išteklių specialistai, tiek regionuose veikiančių įmonių atstovai. Ukmergės darbdaviai – nėra išimtis, o iššūkiai čia – ne ką mažesni nei sostinėje ar kituose regionuose.

 

Medienos apdirbimo sektorius: laisvų darbo vietų daugiau nei norinčių dirbti

Ukmergės rajono savivaldybėje iš viso veikia beveik 650 įmonių, kuriose dirba per 7 000 gyventojų. Savivaldybė garsėja apskrityje veikiančiomis medienos apdirbimo gamyklomis – tokių čia įsikūrusių net keletas. Vienos iš jų, „Užmojai su garantijomis“, pagrindinė veikla – beržo medienos apdirbimas ir ruošinių gamyba. Vieši duomenys skelbia, kad bendrovėje šiuo metu dirba 120 darbuotojų. Anot BAC įmonių grupės personalo vadovės Loretos Lukošės, įmonė galėtų priimti dar bent 20 dirbančiųjų.

„Nuolat ieškome darbuotojų. Kiek pamenu, nėra buvę, kad atsisakytume priimti kandidatą pokalbiui – įmonėje durys ieškantiems darbo ar norintiems išmokti medienos apdirbimo amato – visuomet atviros“, – teigia ji. Paklausta, kodėl trūksta darbuotojų, žmonių išteklių specialistė pasakoja, kad stinga svarbiausio dalyko – motyvacijos dirbti. Anot jos, motyvuotas žmogus gali įmonei atnešti daug daugiau vertės, nei jau turintis specifinių įgūdžių.

„Per beveik 30 įmonės veiklos metų ne kartą įsitikinome – išsilavinimas, darbo patirtis, išmokti specifiniai įgūdžiai nebėra svarbiausi kriterijai. Šiandien daugiausiai dėmesio skiriame aiškindamiesi, ar darbo ieškantis žmogus yra motyvuotas dirbti ir mokytis, ar turi pakankamai atsakomybės, ar yra sąžiningas. Galima sakyti, kad atrankos kriterijų skalė apsivertė aukštyn kojomis ir tai, kas anksčiau buvo tik papildomi reikalavimai, dabar tapo ypatingai svarbiomis darbuotojo savybėmis. Jų kandidatų anketose pasigendame“, – sako L. Lukošė.

Motyvacija darbe – slaptažodis, kurį siekiama iššifruoti

Jau visiems suprantama ir įprasta, kad darbdavys atsakingas už dirbančiojo kvalifikacijos kėlimą – įvairūs mokymai, tobulinimosi kursai dažnai įskaičiuoti į darbo sutarties paketą. O kaip dėl motyvacijos? Ar galima padėti įmonės darbuotojui tapti motyvuotu? L. Lukošė mano, jog reiškinys kompleksinis ir jame vis dar likę nežinomųjų.

„Motyvacija viena vertus pasiekiama labai lengvai pamatuojamais ir praktiniais veiksmais, tokiais kaip atlygis, pareigos, darbo sąlygos, o kita vertus, tyrimai rodo, kad šie faktoriai – trumpalaikiai. Pavyzdžiui, darbo užmokesčio pakilimas, skirtingų apklausų duomenimis, motyvuoja, tik tai juntama vos nuo 45 dienų iki kelių mėnesių. Paskui darbuotojo pasitenkinimo lygis grįžta į pradinę stadiją. Tuo tarpu „minkštieji“ aspektai, tokie kaip darbdavio sąžiningumas, supratingumas, empatija, dėkingumas, yra vertinami gerokai ilgiau“, – teigia personalo valdymo ekspertė.

L. Lukošė mano, kad svarbiausia – darbdavio kuriamų motyvavimo priemonių įvairovė ir balansas, kas užtikrina skirtingų darbuotojų lūkesčių pateisinimą. „Įmonėje „Užmojai su garantijomis“ siekiame sukurti kuo įvairesnį motyvacinį paketą darbuotojams. Tokią strategiją diktuoja žmonių poreikių įvairovė. Pavyzdžiui, esame įsikūrę Bernotiškių kaime, todėl organizuojame ir kompensuojame dalį atvykimo į darbą kaštų. Žinome, kad tai stipriai motyvuoja darbuotojus, neturinčius nuosavo automobilio. Ne vienerius metus rūpinamės ir apmokame didžiąją dalį pietų kainos, kas daugelio dirbančiųjų nuomone – labai patogu. Žinoma, skiriame dėmesio ir atlyginimams – stebime tendencijas bei, atsižvelgdami į rinkos pokyčius, koreguojame darbo užmokestį. Šiemet numatome gana ženklų gamybos darbuotojų atlyginimų kilimą“, – teigia ji.

Dinamiška aplinka verčia nuolatos ieškoti naujų motyvavimo sprendimų

L. Lukošė mano, kad nei viena įmonė neturi baigtinio ir tobulo darbuotojų motyvavimo priemonių sąrašo – visada yra, kur pasistiebti.

„Tiek, kiek dinamiškas gyvenimas, tiek turime būti aktyvūs naujų sprendimų paieškose. Esame apsisprendę, kad įmonėje svarbiausias sėkmingos veiklos veiksnys yra žmonės, todėl turime kelias veiklų linijas, kuriomis siekiame kurti ir išlaikyti stabilumą bei gerą atmosferą kolektyve. Viena iš krypčių – didžiausias įmanomas darbuotojų lūkesčių pateisinimas. Todėl reguliariai vykdome darbuotojų apklausas, jas analizuojame, lyginame, vertiname ir imamės pokyčių. Pavyzdžiui, matome, kad darbuotojams labai svarbi sveikata – būtent sveikatos problemos yra viena dažniausių išėjimo iš darbo priežasčių. Suprantame, kad identifikavę problemą turime reaguoti žaibiškai, todėl jau šiemet siūlome žmonėms itin lankstų, 3 500 eur metinės vertės papildomą sveikatos draudimą, leidžiantį darbuotojui pačiam pasirinkti reikalingų paslaugų paketą ir savimi rūpintis dažniau ir kokybiškiau“, – pasakoja apie įmonės darbuotojų motyvavimo strategiją įmonės personalo vadovė.

Ji mano, kad rūpinimasis darbuotojais ne tik užtikrina nenutrūkstamą ir tinkamai atliekamą darbą, bet ir finansiškai apsimoka. „Nors ir sudėtinga tiksliai apskaičiuoti, bet žinome, kaip brangiai kainuoja darbuotojų kaita, vidiniai konfliktai, ligos. Esu įsitikinusi, kad užtikrinę darbuotojams finansinį ir emocinį stabilumą, prisidėdami prie asmeninio žmonių gerbūvio, sveikatos, net pramogų kūrimo, taip pat išvengiame nereikalingų išlaidų ir streso“, – teigia L. Lukošė.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Fff :
  Kaimo lentjuve ko noret.
 • Ziauruuuuuuu :
  Ble vejus raso :D kosmosas ten . Valdzia belenkokia issikalineja belenkaip dirbi 6dienas po 10valandu viskas genda luzta sedi po 5valandas be darbo o apoe zmones isvis tyliu persmire kaimieciai ateina dirbt pagyrioti arba 60meciai kur vos paeina :DD
 • Dalia :
  Tai kad nenori žmonėms normalių algų mokėti, vusur už minimumą.
 • Valio :
  ...tada vergaujam toliau
 • Taigi :
  600 o kai ir tu nera kas tada?
 • Kiek :
  Sumokejote siems “modeliams” nuotraukoje uz pozavima? Ar uz ACIU?
 • Poppri imone :
  Uzdirba. Va tau ir parodziau
 • Vilma :
  Vaikų darželio pasakos apie šviesų rytojų ir pilką kasdienybę už 600 eurų...
 • Visur taspats :
  Parodykit nors viena imone ukmergeje kur zmones netik dirba bet ir uzdirba.
 • Kiek :
  Kainavo uzsakyti straipsni????!!!! Pora simteliu kokiu... atsiras gal studencioku kokiu vasarai..... padirbeti......
 • Chachacha :
  Eikit eikit,nejuokinkit. Truksta darbuotoju galimai,reklamas darotes,straipsnius uzsakinejate... hahaha!!! Motyvatoriai. Alga didziausia motyvacija,nebus gera alga nepades nei biliardas,nei krepsinio sale,ar treniruokliu sale. Issilakstys geri darbuotojai po uzsienius... laiko klausimas.
 • Juozas :
  Biliardo stalas labiau motyvuotu su geru atlyginimu ☺
 • Amber :
  Nurodykite,kokią darbuotojai algą gauna ir viskas bus aišku.Teisingas posakis,kad yra tiesioginis ryšys tarp įmonės vadovo ar savininko automobio ir darbuotojo atlyginimo dydžio.Kuo prabangesnis auto,tuo darbuotojo alga arčiau minimumo.
 • A :
  Eilinės pasakos norint pritraukti darbuotoju.
 • Aha :
  Seka pasakas. Kas gali geriau motyvuoti nei atlyginimai? Esme,kad lietuviski atlyginimai nelabai ka ir motyvuoja. Imoniu pelnai jau seniai vakarietiski,nes prekiu kainos jau pralenke dauguma Europos valstybiu kainas. O atlyginimai tebeliko kaip Zimbabvej - per metus 20€ pakelia...ir pavadina motyvacija.
 • nemo :
  Atlyginimo kėlimas tokiu tempu ir dydžiais,kaip tai daroma mūsų darbo rinkoje,negali tapti neišsenkančiu motyvacijos šaltiniu darbuotojui,nes,atsižvelgiant į pastoviai besisukančia aukštyn kainų ir infliacijos spiralę,šį priemonė netenka prasmės jau po pusmečio.
 • Aaaaa :
  WKliedesiai psichiatrijoje priskiriami mąstymo (turinio) sutrikimams. Kliedesiai - tai neatitinkančios tikrovės, liguistos mintys, samprotavimai, kurie užvaldo pacientą, stipriai įtakoja jo gyvenimą. Šie samprotavimai, sprendimai neatitinka tikrovės, tačiau pacientas labai jais tiki, nepaisydamas faktų, įrodančių šių minčių klaidingumą. Kliedesiai dažniausiai atsiranda esant kokiai nors psichinei ligai (ypač šizofrenijos metu), alkoholizmui, kartais – smegenų pažeidimui (auglys, epilepsija), apsinuodijimui psichotropinėmis medžiagomis, sergant sifiliu. Kliedesiai gali būti įvairiausių rūšių (interpretacinis - vaizdinis, rišlus - padrikas, mažos – didelės apimties) ir įvairaus turinio (kosmosas, organų persodinimas, nuodijimas, neištikimybė, elektrinis laukas ir pan.). Kliedesio turinys priklauso nuo ligonio išsilavinimo, intelekto, ligos, sukėlusios kliedesį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas