Nuo Šatrijos kalvos viršūnės grožėtasi įspūdingais vaizdais.

Jaunimas

Erasmus+ projekto dalyviai aplankė Žemaitiją

Gunda SAVILIONYTĖ

 

Siesikų gimnazijos mokiniai bei mokytojai, dalyvaujantys Erasmus+ projekte apie ekologiją, gamtos saugojimą, birželį dvi dienas praleido keliaudami. Išvyka prasidėjo itin anksti – 6 valandą ryto. Tekanti saulė išvaikė miegus, ir tiek vaikai, tiek suaugusieji nekantriai laukė ekskursijos pradžios.

Pirmasis kelionės tikslas buvo Kryžių kalnas, kuris dar vadinamas Jurgaičių piliakalniu. Šis istorinis paminklas pasaulyje garsus dėl daugybės kryžių. Apskaičiuota, kad pastarųjų ant kalno yra net apie 200 tūkstančių! Čia atvykę projekto dalyviai įdėmiai apžiūrėjo piliakalnį ir atrado, kad ant kalno esantys kryžiai yra atkeliavę ne tik iš įvairiausių Lietuvos vietų, bet ir iš tokių tolimų pasaulio kraštų kaip JAV. Keliauninkai pro akis nepraleido paminklo, pastatyto įamžinant popiežiaus Jono Pauliaus II atvykimą 1993 metais. Taip pat galima pasidžiaugti, kad atidesni mokytojai sugebėjo rasti ukmergiškių paliktą kryžių!

Kitas maršruto tikslas buvo viena aukščiausių Lietuvos vietų virš jūros lygio (228 m) – Šatrijos kalva. Nuo viršūnės atsivėrė kvapą gniaužiantis vaizdas – grožėtis galima buvo ne tik horizonte matomais miškais, bet ir gretimai esančiu Medvėgaliu bei kitais kalnais. Legendomis apipintoje Šatrijoje iki šiol yra naudojamas aukuras, patraukęs dalyvių akis.

Paskaitę istorijų apie tai, kaip ant kalno šoko raganos, keliauninkai išvyko į Žemaitijos nacionalinį parką. Ten sukaupę jėgas užlipo į 15 m aukščio Siberijos apžvalgos bokštą. Nuo jo viršaus mokiniai, mokytojai išvydo ne tik Siberijos pelkę, bet ir Beržoro, Platelių ežerus. Apie pastarąjį anglų kalbos mokytoja Violeta Grigaliūnienė papasakojo legendą. Esą į šį vandens telkinį buvo įmestos deimantinės šukos, todėl Platelių ežeras iki šiol spindi tarsi brangakmenis.

Pasigrožėję Lietuvos gamta projekto dalyviai patraukė į Palangą. Čia kiekvienas poilsiavo savaip – vieni džiaugėsi jūra, bangomis bei paplūdimiu. Kiti tyrinėjo kurorto gatves, apžiūrėjo netoli jūros esančią „Jūratės ir Kastyčio“ skulptūrą arba tiesiog mėgavosi poilsio minutėmis.

Galutiniu dienos tikslu tapo netoliese esanti Šventoji. Patogiai įsikūrę nameliuose mokiniai likusį laiką praleido vaikščiodami po gyvenvietę. Vakarą vainikavo saulės palydėjimas prie jūros. Nors buvo vėjuota, o horizontą dengė debesys, saulėlydis atrodė kaip niekada gražus.

Kitą rytą keliautojai jau sėdėjo autobusiuke ir keliavo link Klaipėdos. Atvykę jie pirmiausia apžiūrėjo miesto simboliu laikomą medinį burinį laivą (barkentiną) „Meridianas“, kuriame dabar veikia restoranas. Apžiūrėję miestą ir jame esančias skulptūras mokiniai ir mokytojai įlipo į laivą „Lagūna“ ir leidosi į kelionę po Klaipėdos uostą. Sūpuojant bangoms, ekskursijos dalyviai mėgavosi kraštovaizdžiu: netoliese plaukiojančiais laivais, jūros horizontu bei su vėju besigalynėjančiomis žuvėdromis.

Padėkoję „Lagūnos“ komandai ir išlipę į krantą mokiniai galiausiai atsisveikino su Klaipėda ir išvyko namo. Kadangi projektas apie gamtą, tai keliaudami susipažino, kaip saugomi Palangos kopos, Baltijos jūros vandens švara, po to atsakinėjo į klausimus apie tai. Kiekvienas dalyvavęs ekskursijoje džiaugėsi naujomis patirtimis, linksma kompanija ir įgytomis žiniomis.

Projekto dalyviai ant Palangos tilto.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas