Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Stichinė kaitra su tropinėmis naktimis alina žmonių sveikatą

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Šį ketvirtadienį, kaip skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT), Lietuvoje buvo pagerintas absoliutus maksimalios oro temperatūros rekordas. Taip pat didelę dalį šalies apėmė tropinės naktys. Ukmergėje liepos 15-oji taip pat buvo karščiausia šią vasarą. Užsitęsusi kaitra nuvargino žmones, sukeldama įvairių sveikatos negalavimų. Tačiau meteorologai ramina, jog nuo pirmadienio karštis pagaliau trauksis.

„Gimtosios žemės“ kalbinta Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Marija Švedienė patvirtino, jog šiuo metu sergančiųjų yra daug, ypač pacientų srautas išaugo Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje.

„Įsivyravę karščiai atsiliepė žmonių sveikatai, paaštrėjo lėtinės ligos, padaugėjo širdies sutrikimų, traumų“, – situaciją komentavo medikė. Pasak jos, ligoninės skyriai nėra perpildyti, bet Vidaus ligų skyriuje užimtos beveik visos lovos.

„Kartais žmonės ir patys nesisaugo, vyresnio amžiaus gyventojai per karščius eina į daržus, mažai vartoja skysčių. Traumų padaugėjo dėl to, jog aktyviau leidžiamas laisvalaikis. Būna ir tokių atvejų, kai apsvaigsta galva ir asmuo krenta, susižeidžia“, – pasakojo M. Švedienė.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Trukstagaspadoriaus :
    Smeliuko sunku atvezti? Prie Makiu gal prisivezate? Uzleista... bent zole apipjaunate aciu dievui.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas