Taip pirmadienio rytą atrodė Maironio gatvėje prie 46B namo esanti aikštelė.

Aktualijos, Naujausi

Naujos aikštelės virto sąvartynais

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Prieš savaitę kai kuriose miesto atliekų surinkimo aikštelėse buvo pastatyti nauji, šiuolaikiški konteineriai, o senieji patraukti į šalį. Išties, atsikračius metalinių šiukšlių talpų, aikštelės tapo kur kas patrauklesnės, tvarkingesnės. Tačiau visa tai truko neilgai. Jau po kelių dienų konteineriai ėmė pildytis, o teritorija aplink juos panašėti į sąvartyną.

Gyventojai, atnešę šiukšles ir neturėdami kur jų išmesti, maišus statė virš konteinerių, palikdavo ant žemės. Antradienį į redakciją paskambinusi Maironio g. 48 namo gyventoja, šalia kurios daugiabučio buvo pastatyti naujieji konteineriai, neslėpė pasipiktinimo: „Kam reikėjo juos statyti, jei niekas neišveža šiukšlių? Dabar tvyro dideli karščiai, tad atliekos dvokia, aplink daugybė musių, kurios skrenda ir į butus. Šiandien užsuko buvusiųjų konteinerių operatoriai, juos apžiūrėjo, kadangi talpos buvo tuščios, jie greitai išvažiavo. Paskambinau miesto seniūnui, klausdama, kas sutvarkys šiukšles, tačiau jis atsakė niekuo negalįs pagelbėti. Gal redakcija galėtų padėti išspręsti šią problemą?“

Dėl to tą pačią dieną susisiekėme su rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Dariumi Varnu. Jis paaiškino, kodėl susidarė tokia situacija.

Pasak direktoriaus, naujų konteinerių gamintojai juos buvo pažadėję į Ukmergę pristatyti rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje. „Kadangi šių konteinerių išvežimui reikia specialių automobilių, savivaldybė su atliekų vežėjais iki rudens turėjo suderinti jų transportavimo klausimus. Tačiau tiekėjai, konteinerius pagaminę anksčiau, mūsų neįspėję juos atvežė ir pastatė į pagal sutartį numatytas aikšteles“, – kalbėjo D. Varnas. Jis pripažino, jog įvyko nesusikalbėjimas ir pažadėjo artimiausiomis dienomis atliekas iš visų aikštelių išvežti.

Kai antradienio rytą kalbėjomės, administracijos direktorius patikino, kad tą dieną šiukšlės bus vežamos įprastine tvarka. „Mišrias komunalines atliekas Ukmergėje surenkantis UAB „VSA Vilnius“ transportas veš iš seno tipo konteinerių, po pietų turėtų atvykti specialus transportas ir ištuštinti naujuosius konteinerius“, – teigė D. Varnas. Jis pažadėjo, kad pats apvažiuos visas aikšteles ir įsitikins, ar jos tvarkingos.

Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilija Grabauskienė informavo, jog naujieji konteineriai pastatyti vykdant projekto „Atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos plėtra (konteinerių aikštelių statyba, rūšiavimo priemonių įsigijimas)“ antrąjį etapą.

„Įgyvendinus projektą būtų sukurti ir pagerinti atskiro komunalinių atliekų surinkimo pajėgumai, įgyvendinami aplinkosauginiai reikalavimai, siekiama užtikrinti optimalias gyvenimo sąlygas dabartinei ir ateinančioms kartoms, derinant aplinkosauginius vystymosi aspektus. Numatoma sukurti infrastruktūrą, skirtą atliekų rūšiuojamajam surinkimui ir paruošimui pakartotiniam naudojimui. Įrengtose aikštelėse bus pastatyti konteineriai, skirti atliekų rūšiavimui (stiklui, plastikui ir popieriui) bei mišrių komunalinių atliekų surinkimui. Iš viso panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas būtų įrengtos 44 aikštelės (23 naujos ir 21 rekonstruota esama) ir įsigyti bei jose pastatyti 170 antrinių žaliavų surinkimo, 123 mišrių komunalinių atliekų, 7 žaliųjų atliekų konteineriai“, – projekto esmę komentavo V. Grabauskienė.

Pasak jos, konkursą dėl naujųjų konteinerių gamybos ir pristatymo laimėjo UAB „VSA Vilnius“, t. y. ta pati įmonė, kuri užsiima ir komunalinių atliekų surinkimu. Vedėjo pavaduotoja paantrino, jog stačiakampio formos konteineriai penkiose aikštelėse, esančiose Vilniaus gatvėje prie 108 namo, Jaunimo g. prie 3C, Maironio g. prie 7 ir 46B bei Vaižganto g. prie 55 namų, buvo pastatyti per anksti, nesuderinus jų išvežimo klausimų.

„Šiuo metu atliekų vežėjai aptvarkė aikšteles, o naujuosius konteinerius, kad į juos nebūtų kraunamos šiukšlės, užstatė senaisiais“, – kalbėjo V. Grabauskienė ir ragino gyventojus būti kantriais bei sąmoningais.

Antradienį naujieji konteineriai, kad į juos nebūtų kraunamos šiukšlės, užstatyti senaisiais.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • hihi :
    Seniūnas nežino, o kiti cituoja....ir darbas
  • Boltas :
    Vien tik žodžiai o darbų nulis.
  • Gyventojas :
    nieko nesuprantau, yra konteineris aš metu. koks kodėl man juk nesvarbu, vėl viskas kaip ufonautu mieste
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas