Renginio akimirka.

„Ir senjorui, ir jaunam“, Kultūra

Poetas prisimintas poezija ir filmu

Arvydas PĖŠINA

2021-uosius LR Seimas paskelbė poeto Vytauto Mačernio metais. Minint 100-ąsias poeto gimimo metines, visoje šalyje vyksta renginiai, kuriuose prisimenami jo gyvenimo tarpsniai, kūryba.

Ukmergės kultūros centras parengė renginių ciklą „Rezervuota poetui Vytautui Mačerniui“. Vyks šeši susitikimai su poeto eilių gerbėjais – skambės muzika, bus skaitomi eilėraščiai, rodomi spektakliai.

Pirmas toks renginys – literatūrinis vakaras „Man patiko tik vandenys gilūs…“, įvyko birželio pradžioje. Skambant muzikai, kurią atliko Meno mokyklos Muzikos skyriaus mokiniai, poezijos mylėtojai salės pradžioje turėjo pereiti koridorių, sukurtą iš didelių plakatų su tėviškės vaizdais ir poeto eilėmis.

Renginio vedėjoms Laimai Jančiauskaitei ir Laimai Lenčickienei pristačius kai kuriuos V. Mačernio biografijos faktus, žiūrovams parodyta 1989 m. režisieriaus Henriko Šablevičiaus sukurto filmo „Aš pažinau karalių tavyje“ pirma dalis. Vėliau žiūrovai klausėsi deklamuojamų V. Mačernio eilėraščių Kultūros centro sukurtame filme. Veiksmas iš virtualios realybės ekrane persikėlė į salę – čia eiles skaitė susirinkę ukmergiškiai ir viešnia iš Molėtų, literatė Audreolė Pivorė.

Šiltą ir ramų poezijos kupiną vakarą užbaigė Kultūros centro pop grupė. Tai buvo pirmas kolektyvo, kuriam vadovauja Edvinas Kanėta, pasirodymas.

AUTORIAUS nuotr.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas