Naujausi, Sveikata

Gimdyvė buvo priimta, nors Akušerijos skyrius dar neveikia

Praėjusią savaitę, vėlų vakarą, iš Širvintų greitosios medicinos pagalbos automobiliu į Ukmergės ligoninę buvo pristatyta nėščia moteris, kuriai jau buvo nubėgę vaisiaus vandenys ir ji bet kuriuo metu galėjo gimdyti. Atvykus paaiškėjo, kad Akušerijos skyrius Ukmergėje uždarytas ir neveikia. Tačiau ligoninės personalas gimdyvę priėmė, ji pagimdė berniuką, vėliau abu buvo išvežti į Santaros klinikas Vilniuje.

Paprašytas pakomentuoti situaciją, Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka sakė, kad dėl COVID-19 pandemijos Akušerijos skyriaus veikla laikinai sustabdyta nuo praėjusių metų gruodžio 7 dienos.

„Ukmergės ligoninė 2020-ųjų lapkričio 4-ąją tapo atramine asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikiančia stacionaro paslaugas sergantiems koronaviruso infekcija, – kalbėjo R. Civilka. – Dėl šios priežasties ligoninėje perorganizuotas darbas, atidarytas COVID-19 skyrius, o Akušerijos skyriaus veikla laikinai sustabdyta. Sutarta, jog gimdyvės iš Ukmergės bus nukreipiamos į Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Akušerijos centrą.“

Atlaisvintose Ukmergės ligoninės Akušerijos skyriaus patalpose buvo įkurtas Priėmimo–skubiosios pagalbos skyrius COVID-19 liga sergantiems pacientams. Kaip žinia, koronavirusu infekuotų ir kitų ligonių srautai turi būti atskirti.

„Nepaisant to, kad Akušerijos skyriaus veikla buvo laikinai sustabdyta, neatidėliotinai pagalbai teikti yra paruoštos patalpos ir visą laiką dirba budintis akušeris ginekologas, – aiškino vyr. gydytojas. – Dėl to iš Širvintų atvežta gimdyvė buvo priimta, jai suteikta pagalba. Beje, tai ne pirmas toks atvejis dirbant pasikeitusiomis sąlygomis.“

R. Civilka nenorėjo vertinti, kodėl Širvintų greitosios medicinos pagalbos ekipažas vežė gimdyvę į Ukmergę, o ne į kitas ligonines. Jo nuomone, toks sprendimas, matyt, priimtas įvertinus susidariusią situaciją ir pacientės būklę.

Įstaigos vadovas pridūrė, jog nuo rugpjūčio mėnesio, jei epidemiologinė situacija neblogės, tikimasi Ukmergės ligoninėje atnaujinti Akušerijos skyriaus darbą.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas