Po vakcinacijos žmonės buvo kviečiami trumpam prisėsti.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ukmergiškiai dėl galimybės pasiskiepyti į gyvą eilę stojo nuo ankstaus ryto

Nijolė STUNDŽIENĖ

Šiuo metu vyksta Nacionalinio kraujo centro vakcinacijos turas per Lietuvą, kurio metu visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19 ligos. Penktadienį mobili komanda lankėsi Ukmergėje. Jau nuo ankstaus ryto ukmergiškiai rikiavosi į gyvą eilę.

Nacionalinio kraujo centro palapinė gyventojų laukė nuo 9 valandos prie centrinio Ukmergės miesto turgaus esančioje aikštėje.

Atvykusieji gyvos eilės principu buvo skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina, kurios užtenka vienos dozės.

Nors akcijose pasiskiepyti gali bet kurie 18 metų ir vyresni asmenys, organizatoriai ypač ragino šia proga pasinaudoti vyresnio amžiaus senjorus. Mirtingumo ir sergamumo statistika liudija, kad labiausiai nuo COVID-19 nukenčia būtent jie, todėl turėtų nedelsti ir pasirūpinti savo apsauga nuo koronaviruso.

Jau nuo ankstaus ryto ukmergiškiai stojo į gyvą eilę. „Gimtosios žemės“ kalbinti žmonės į vakcinavimo vietą sakėsi atėję apie 6.30 valandą.

„Mums laukimas neprailgo, nes oras geras, yra kur atsisėsti, viskas vyksta sklandžiai“, – džiaugėsi nuo COVID-19 ligos pirmieji vakcinuoti 45–60 metų ukmergiškiai.

Pasiteiravus, kodėl anksčiau nepasiskiepijo, vieni sakėsi neseniai grįžę iš užsienio, kiti teigė norintys išvykti pailsėti į šiltus kraštus.

Kalbinti vyrai prisipažino, jog ilgai abejojo, ar verta skiepytis, be to, jų niekas ir nekvietė to daryti. Bet kai išgirdo, kad Ukmergėje bus galimybė pasiskiepyti be iš ankstinės registracijos „Janssen“ vakcina, nutarė nepraleisti tokios progos.

Per visą aikštę nusidriekusioje žmonių eilėje buvo matyti ne tik vyresnio amžiaus gyventojų, bet ir daug jaunimo.

Ši Nacionalinio kraujo centro vykdoma akcija organizuojama kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis.

Prieš prasidedant vakcinacijai turgaus aikštėje sutikome rajono savivaldybės administracijos direktorių Darių Varną, į pagalbą atskubėjo ir Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus, kitų įstaigų atstovai.

„Mes padėjome parinkti vietą, pasirūpinome elektros tiekimu, kitomis reikmėmis, pagalbai atsiuntėme savanorių“, – aiškino D. Varnas. Jis atviravo, kad toks ukmergiškių aktyvumas, noras pasiskiepyti jį labai nudžiugino.

Nacionalinio kraujo centro komanda į Ukmergę atvyko su 800 vakcinos dozių. Per valandą mobiliame punkte galėjo pasiskiepyti 100–150 žmonių.

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas