Jaunimas

Senamiesčio progimnazijoje – sensorinė klasė

Arvydas PĖŠINA

 

Senamiesčio progimnazijoje atsirado nauja klasė. Joje, sėdėdami įsitaisę patogiuose sėdmaišiuose, vaikai stebi visokiomis besikeičiančiomis spalvomis šviečiančius vamzdelius, plaukiojančias žuvytes, klauso skambančios ramios muzikos, persijungiančios į miško ar jūros ošimą, paukščių čiulbėjimą, stebi besikeičiančius kosmoso ar gamtos vaizdus.

Progimnazijos direktorius Arūnas Kerza papasakojo, kad tokia klasė įrengta norint sudaryti geras sąlygas mokiniams, turintiems elgesio problemų arba tiems, kurie tą dieną nenori mokytis.

Tokie vaikai šiame kabinete gali atsipalaiduoti. Taip pat galima organizuoti grupinius užsiėmimus, pamokas, žiūrėti filmus apie gamtą ar klausytis ramios muzikos, miško, jūros, vėjo garsų. Čia mokinys apsilanko su mokytoju, mokytojo padėjėju ar ugdymo įstaigos psichologu, kartu atlieka įvairias užduotis, žaidžia, ilsisi, apsiramina.

Pasiteiravus, iš kokių lėšų ši klasė įrengta, direktorius paaiškino, kad mokykla dalyvauja Kokybės krepšelio programoje. Naujo kabineto įranga buvo numatyta programos plane, suderinta su Nacionaline švietimo agentūra ir patalpų įrengimui gautos planuotos Europos Sąjungos struktūrizuotų fondų lėšos. Pačiai įstaigai reikėjo tik suremontuoti kabinetą.

Direktorius patikino, kad tai ne naujiena – tokios klasės yra ir kitose šalies mokyklose, rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Manoma, kad toks kabinetas pasiteisins ir Senamiesčio progimnazijoje, nes ateityje laukiama daugiau vaikų su spec. poreikiais.

AUTORIAUS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas