Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

„Sodra“ pradeda viešinti moterų ir vyrų vidutinį darbo užmokestį

Nuo praėjusios savaitės „Sodros“ interneto svetainėje, skiltyje „Vieši draudėjų duomenys“, bus galima sužinoti, kokias vidutines darbo pajamas vienoje ar kitoje šalies bendrovėje, įmonėje, organizacijoje gauna vyrai, o kokias – moterys.

Iki šiol buvo skelbiamas kiekvienos įmonės darbuotojų skaičius, bendras vidutinis darbo užmokestis, atlyginimo mediana ir informacija apie daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių darbuotojų vidutines darbo pajamas.

Kaip teigia „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė, įstatymai juos įpareigoja pateikti vis daugiau viešos informacijos apie draudėjus ir jų darbuotojus: „Tikime, kad informacija apie darbo užmokestį padeda skaidrinti darbo rinką, mažinti šešėlį ir diskriminaciją. Mes taip pat nuolat analizuojame vidutinių darbo pajamų pokyčius, stebime tendencijas. Dabar Lietuvoje vyrų ir moterų pajamų atotrūkis vis dar yra didelis, siekia 11 proc. Nors šis skirtumas nuosekliai mažėja kasmet, reikia pripažinti, kad problema egzistuoja. Tikimės, kad vieši duomenys padės užtikrinti sąžiningas sąlygas visiems darbo rinkos dalyviams.“

Bus viešinami tų įmonių vyrų ir moterų atlyginimų vidurkiai, kuriose yra ne mažiau negu 8 darbuotojai, o iš jų yra ne mažiau negu po keturis vyrus ir moteris. Pavyzdžiui, bus teikiami duomenys apie įmonę, kurioje dirba 4 vyrai ir 15 moterų, tačiau jeigu įmonėje dirba 2 vyrai ir 18 moterų, tuomet vyrų ir moterų vidurkis skelbiamas nebus.

Pačioms įmonėms nieko daryti nereikia. Jos, kaip ir iki šiol, turi prievolę pateikti „Sodrai“ duomenis apie visus savo darbuotojus ir jų darbo pajamas už praėjusį mėnesį. Todėl vyrų ir moterų vidutinis darbo užmokestis įmonėse pradedamas viešinti, kai įmonės gegužės mėnesį pateikia duomenis už balandį, ir taip toliau.

J. Varanauskienė pastebi, kad vertinant vyrų ir moterų vidutinį darbo užmokestį įmonėse reikėtų atsižvelgti į tam tikras sąlygas ir ribotas galimybes. Pateikiant duomenis nebus atsižvelgta, kiek įmonėje dirba vyrų, o kiek moterų. Taip pat nebus atsižvelgta, kokias pareigas toje įmonėje eina vyrai ir kokias – moterys, nors tai gali turėti reikšmingos įtakos darbuotojų užmokesčio vidurkiui. Dėl to nereikėtų skubėti daryti išvadų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas