Aktualijos, Naujausi

Pirmą kartą į Šventąją įleisti ūsoriukai

Genovaitė KAZIELIENĖ

 

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) jau keletą metų intensyviai dirba, kad Lietuvos upėse būtų atkurti ypač retų žuvų – ūsorių – ištekliai.

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus vyriausiasis specialistas Andrej Pilinkovskij, dėl įvairių priežasčių – taršos, intensyvios žvejybos, kitų, pastaruoju metu šių žuvų šalies upėse sumažėjo.

„Todėl inicijavome ūsorių reproduktorių bandos formavimą Trakų Vokės veisykloje. Vienintelėje Lietuvoje šios rūšies žuvų auginimo vietoje išaugintos vienmetės 1,8 g sveriančios metinukės žuvytės penktadienį pirmą kartą buvo įkurdintos Šventosios upėje. Tūkstantis ūsoriukų įleisti prie Zujų ir tiek pat – mieste, šalia tilto Vilniaus gatvėje“, – pasakojo Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus vyriausiasis specialistas.

Ir pridūrė, kad leidžiant žuvis Zujuose dalyvavo ir čia buvę žvejai, kurie džiaugėsi, jog gausinamas šių žuvų išteklius.

A. Pilinkovskij kalbėjo, kad veisykloje dar yra auginamų ūsorių, kurie, jau dvimečiai, taip pat bus paleisti į Šventąją. Pasiteiravus, ar jie į upės gelmes ners vėl Ukmergėje, vyriausiasis specialistas patikino, kad greičiausiai taip ir bus: „Esame pastebėję, jog jūsų rajone tekančioje Šventojoje yra pakankamai daug ūsorių – tai rodo, kad jie mėgsta šias vietas. Galbūt patinka dugno reljefas, gal mitybos sąlygos. “

Tikimasi, kad išgyvens iki 5 procentų paleistų žuvų. Didesniems išlikimo galimybės geresnės.

Ūsoriai – sėslios žuvys, tad gali būti, kad jie iš Šventosios upės neišplauks, čia ir liks. Nors gali pasiekti ir Nerį, Nemuną. Anot A. Pilinkovskij, po dvejų-trejų metų šios žuvys jau būna subrendusios.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas