Talkininkai surinko nemažai šiukšlių.

Aktualijos, Naujausi

„DAROM“ akcijoje – karantino nuotaikos

Nijolė STUNDŽIENĖ

Viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ po metų pertraukos grįžo su nauju šūkiu – „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“. Per daugiau nei dešimt šios visoje Lietuvoje vykdomos iniciatyvos gyvavimo metų visuomenės įpročiai gerokai pasikeitė, tad, organizatorių nuomone, atėjo laikas atsinaujinti. Tačiau Ukmergėje šį pavasarį pokyčių nepastebėta, nenustebino ir talkininkų gausa.

 

Didelio aktyvumo nesulaukė

Akcijos, turėjusios vykti gegužės 7–8 dienomis, organizatoriai kvietė dalyvius naudotis mobiliąja programėle „Mes Darom“, kurioje buvo sužymėtos kiekvieno miesto tvarkytinos teritorijos. Šiemet visi talkininkai raginti darbus atlikti „iki galo“: kviesti ne tik rinkti bei rūšiuoti surinktas atliekas, bet ir patiems jas priduoti į regionų atliekų tvarkymo centrų valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose. Deja, beveik visi ukmergiškiai surinktas šiukšles paliko tvarkymosi vietose.

„Gimtosios žemės“ kalbintas „Darom“ akcijoje atsakingu paskirtas Ukmergės miesto seniūnijos vyresnysis specialistas Ričardas Matukas sakė, jog jie organizatoriams nurodė 26 tvarkytinas vietas. Tačiau talkininkų sulaukta labai nedaug.

„Į seniūniją kreipėsi pavieniai asmenys, taip pat dalyvauti talkoje užsiregistravo „Dukstynos“ sodininkų bendrijos nariai bei Ukmergės miesto bendruomenė“, – situaciją komentavo R. Matukas.

Jo nuomone, ukmergiškių aktyvumą įtakojo esama epidemiologinė situacija, tebesitęsiantis karantinas. Žmonės, pasak pašnekovo, dar vengia susibūrimų, todėl savo teritorijas tvarko atskirai, susirinkdami nedidelėmis grupelėmis.

Iš pavėsinės pasisavino suolą

Rajono Policijos komisariato pareigūnai kaip ir kasmet tvarkė Kareivinių gatvėje, miškelyje už komisariato esančią poilsiavietę ir jos teritoriją.

Policijos pareigūnai tvarkė suniokotą pavėsinę.

Anot Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistės Astos Krogertienės, šiemet į talką susirinko labai nedaug darbuotojų – tik keletas savanorių. Pareigūnai ne tik rinko šiukšles, bet ir lopė piktadarių suniokotą pavėsinę, išdaužytas grindis, naikino atsiradusius „piešinius“.

„Kažkas net stalą iš pavėsinės pavogė“, – piktinosi pašnekovė ir pridūrė, jog miškininkai parūpino medienos, o pareigūnai sukalė nuplėštas lenteles, jas išdažė, sutvarkė aplinką.

Neišgąsdino net lietus

Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas prieš akciją buvo sudaręs atskirą tvarkomų teritorijų sąrašą ir net paskyręs atsakingus už priežiūrą. Pirmininkas pripažino, jog tikėjosi didesnio gyventojų aktyvumo.

Vis tik J. Kazėnas pasidžiaugė į akciją įsijungusiais ukmergiškiais: „Penktadienį net ir lietui lynojant labai draugiškai darbavosi Ukmergės globos centro vienos šeimynos vaikai su socialinėmis darbuotojomis Jolanta Pupeliene bei Jovita Stamuliene. Talkininkai rinko šiukšles pėsčiųjų take prie „Šilo“ progimnazijos.“

Pasak pašnekovo, dalis talkininkų darbavosi Šventosios upės poilsio vietose, tvarkė piktadarių suniokotą įrangą.

„Įmonės „Medienos gaminiai“ vadovas Mindaugas Šližys pagamino sūpuoklėms naujus suoliukus, nes senuosius kažkas pasisavino. Padėkoti verta ir Genovaitei Tuskenytei, kuri jau ne vienerius metus darbuojasi tvarkydama upės pakrantę“, – su dėkingumu kalbėjo J. Kazėnas. Taip pat jis paminėjo Krekšlių gyventojus, kurių pastangomis sutvarkytas nemažas miškelio plotas bei Molupio upelio pakrantė, bei kelių sodininkų bendrijų narius.

Miesto benduomenės pirmininko nuomone, ne visi dalyvaujantys tokiose talkose turi galimybę patys išvežti surinktas šiukšles, todėl tuo turėtų pasirūpinti vietos seniūnijos.

Vyresnysis specialistas R. Matukas patikino, jog nuo pirmadienio miesto seniūnijos darbuotojai važinėja po tvarkymosi vietas ir renka šiukšlių maišus.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Julius :
    Padarė akcija ,,DAROM“ Ukmergiečiai, radę laiko, atidėję darbus ir nutarę, kad jau laikas, išėjo pasitikti pavasario ir dalyvavo akcijoje Darom. Penktadienį net ir lietui lynojant labai draugiškai ir nuoširdžiai darbavosi Ukmergės globos centro "Rytas" šeimynos vaikai: Agnė, Viktorija, Miglė ir Vitalija, Eglė, Armanda bei centro darbuotojos Jolanta Pupelienė bei Jovita Stamulienė. Energija liejosi per kraštus... net ir prašomi nesilydyti šaunuoliai vaikai neišsigando ir tvarkėsi toliau: rinko šiukšles pėsčiųjų take prie Šilo mokyklos. Jie ir patys buvo patenkinti nudirbtu darbu ir visiems parodė pagirtiną pavyzdį. Medienos gaminiai įmonės vadovas Mindaugas Šližys pagamino suoliukus sūpuoklėms Šventosios upės poilsio vietose, kuriuos kažkokie niekadėjai pasisavino. Suoliukus pritvirtinti ir sūpuokles sutvarkyti pažadėjo mūsų Miesto Geradaris UAB ,,Ukmergės vandenys". Pagyrimo ir padėkos žodžius turime tarti Genovaitei Tuskenytei, kuri eile metų darbuojasi tvarkydama Šventosios upės pakrantę. Akciją Darom anksčiausiai pradėjo ir net kelias dienas energingai darbavosi Krekšlių gyventojai Laima ir Viktoras Firstovai bei jų kaimynai Virginija ir Valentinas Tamuliūnai. Jų pastangomis talkos metu sutvarkytas nemažas Krekšlių miškelio plotas ir Molupio upelio pakrantė. Geriausiai organizuotas Darom akcijoje pasirodė Sodų bendrijos ,,Dukstynėlė" kolektyvas. Labai dėkojame entuziastei Aurelijai Gervinskienei, tai tikras pavyzdys, kad mes savo gimtąjį miestą mylime ir norime jame gražiai gyventi. Labai aktyviai talkoje darbavosi ir daug mūsų miestelėnų paliekamų šiukšlių surinko Šilo miško teritorijoje, Nuotekų-Ąžuolų gatvių pakelėse mergaitės Gaivilė Sipavičiūtė, Gabija Šalavėjūtė. Žinau, kad paminėjau ne visus akcijos dalyvius, ne pas visus spėjau apsilankyti, bet širdimi, pilna padėkos jausmo, buvau su Jumis, su tais, kuriems „Ukmergė mano širdyje“. Negaliu tylėti ir tuo pačiu išsakau karčius žodžius mūsų rajono ir miesto vadovams, kurie nesiteikė nei padėti organizuojant akciją, nei teikėsi dalyvauti šioje miesto pilietinėje darbo, švarinimosi ir bendravimo akcijoje. Ištarti vien žodį GĖDA , manau, per maža! Patarkite, kaip tokį elgesį vertinti??? Miesto bendruomenės pirmininkas Julius KAZĖNAS Svetlana UTENKOVA
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas