Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Dosnumą demonstravo ir ukmergiškiai

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Prieš kelis dešimtmečius įkurta dalijimosi iniciatyva „Maisto bankas“ gegužės 7–8 dienomis vykdė jau 30-ąją akciją, kviečiančią apsiperkant parduotuvėse paaukoti ilgo galiojimo produktų sunkiau gyvenantiems asmenims. Šįkart geros valios žmonės paaukojo daugiau nei 287 tūkstančius maisto produktų, kurių preliminari vertė – 273 tūkstančiai eurų. Dosnumu pasižymėjo ir ukmergiškiai.

„Lyginant su rudenį vykusia maisto rinkimo akcija, šįkart paaukota daugiau. Lietuvos žmonės ir toliau demonstravo begalinį solidarumą su nevyriausybinėmis organizacijomis, sugebėjimą atjausti, palaikyti, o tai yra sąmoningumo ir brandžios visuomenės ženklas. Visų 315 akcijoje dalyvavusių organizacijų vardu nuoširdžiai dėkoju kiekvienam žmogui, kuris prisidėjo auka ir, žinoma, tiems 5 300 savanorių, be kurių nevyriausybinių organizacijų darbas negalėtų vykti“, – po akcijos kalbėjo labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Simonas Gurevičius.

Mūsų rajone į akciją įsijungė penkios parduotuvės – „Lidl“, esanti Vytauto gatvėje, „Iki“ (Vilniaus g.) ir „Maxima“ (Anykščių g., Žiedo g., Antakalnio g.). Produktus sunkiau gyventiems savo organizacijų nariams rinko trys nevyriausybinės organizacijos – Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija ir VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Ukmergės vaikų dienos centras. Jiems talkino 57 savanoriai.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo „Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė, anksčiau Ukmergėje akcijoje dalyvaudavo daugiau nevyriausybinių organizacijų, tačiau šalyje tęsantis karantinui daugeliui sunku surasti savanorių, kurie galėtų padėti, kiti nusprendė tiesiog pasisaugoti.

Šios pavasarinės akcijos metu daugiausiai produktų – 1 879 vienetus, kurių vertė – 1 751 Eur, surinko Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga. Jai talkino 32 savanoriai. Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos nariams paaukota 1 540 įvairių maisto produktų, kurių vertė – 1 499 Eur. Draugija turėjo 18 savanorių. Ukmergės vaikų dienos centras, kuriam talkino 7 savanoriai, surinko produktų už 310 Eur. Iš viso geros valios ukmergiškiai sunkiau gyvenantiems žmonėms nupirko produktų, kurių vertė – 3 560 eurų.

Anot akcijos organizatorių, žmonės vis dažniau linkę aukoti formuodami krepšelius. Tradiciškai daugiausiai nupirkta makaronų, po jų rikiuojasi kruopos, cukrus, aliejus ir miltai. Vidutinė vieno aukojimo vertė šiek tiek daugiau nei 3 eurai, Ukmergėje – 2,82 Eur.

„Pastebime, kad vis dažniau aukoja šeimos su mažais vaikais, kur krepšelį suformuoja mažieji, jie dalinasi tuo, kas jiems patiems yra skanu, ką patys dažnai valgo. Savanoriai pasakoja, kad šiais metais sulaukė ir ne vieno gausiai aukojančio žmogaus, pripažinusio, jog pats kadaise yra gavęs paramą maistu. Šie žmonės yra puikūs pavyzdžiai, jog dažnai pagalbos reikia tik laikinai, o laiku ją suteikus, žmonės atsistoja ant kojų ir geriau negu kas kitas suprasdami situaciją patys noriai prisideda ir padeda“, – teigė S. Gurevičius.

Kaip ir įprasta, didžiausi paramos kiekiai surinkti penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose, po jų rikiuojasi Kėdainiai, kurių gyventojai savo dosnumą demonstruoja jau ne vienerius metus iš eilės, toliau – Alytus, Utena, Marijampolė, Ukmergė. Planuojama, jog surinktą paramą visos nevyriausybinės organizacijos stokojantiems išdalins per tris artimiausius mėnesius.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas