Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Nuo kitos savaitės skelbiama šildymo sezono pabaiga

Vėluojant pavasariui ir užsitęsus vėsesniems orams, gyventojų butuose, įstaigose radiatoriai dar šyla. Vis tik šią savaitę rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pasirašė įsakymą dėl 2020–2021 metų šildymo sezono pabaigos. Jame nustatyta, kad Ukmergės rajone šildymo sezono pabaiga yra gegužės 10 diena.

Taip pat įsakyme nurodoma, kad šilumos vartotojai turi teisę teisės aktuose nustatyta tvarka patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos, nepažeidžiant teisės aktuose nustatytų higienos normų.

Šilumos ūkio įstatyme nurodyta, kad šildymo sezonas yra laikotarpis, kurio pradžia ir pabaiga nustatoma savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimu pagal statybos techniniais reglamentais apibrėžtą lauko oro temperatūrą, kuriai esant privaloma pradėti ir galima baigti nustatytos paskirties pastatų savivaldybėse šildymą.

2020-2021 metų šildymo sezonas Ukmergėje prasidėjo spalio 14 dieną. Lyginant su 2019 metais, jis pradėtas trimis savaitėmis vėliau, o paslaugos kaina buvo gerokai mažesnė nei ankstesniais metais. Nors ruduo buvo gana šiltas ir šildymas pradėtas vėliau nei pernai, tačiau ši žiema buvo gerokai šaltesnė. Tą rodo vidutinės temperatūros skirtumai. Pavyzdžiui, šių metų sausio vidutinė temperatūra šalyje siekė – 4,1 °C, o vasario – 5,9 °C. Tuo tarpu pernai vidutinė sausio temperatūra buvo pliusinė, vasario šalčiausios paros temperatūros vidurkis siekė – 18,5 °C.

UAB „Ukmergės šiluma“ duomenimis, šį šildymo sezoną šilumos kaina – apie 8 proc. mažesnė nei prieš tai buvusį šildymo sezoną.

Pernai rajone centralizuotas šildymas Ukmergės rajone išjungtas balandžio 29 dieną, 2019 m. – balandžio 24 dieną, 2018 m. – balandžio 16-ąją, 2017 m. – gegužės 4 dieną, 2016 m. – gegužės 3 dieną, 2015-iais – balandžio 27 dieną, 2014-iais – balandžio 22 dieną.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas