Varėnos rajono savivaldybės mobilusis bibliobusas. Varėna.lt nuotr.

Aktualijos, Naujausi

Panaikinus biblioteką, knygas atveš autobusu

Genovaitė KAZIELIENĖ

 

Praėjusį ketvirtadienį vykusiame nuotoliniame Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 23 nariai, nebuvo Arūno Dudėno ir Romo Pivoro. Svarstytas 41 klausimas.

Taryba svarstė sprendimo projektą „Dėl Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių (bibliotekų) skaičiaus ir sąrašo patvirtinimo“. Jame siūloma patvirtinti viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių (bibliotekų) skaičių – 27, ir sąrašą.

Kadangi sąraše neliko Laumėnų bibliotekos, Savivaldybės tarybos narys Algirdas Kopūstas klausė: „Ar ne per sparčiai mes naikinam tuos kaimų žiburėlius?“

Rajono meras Rolandas Janickas paaiškino, kad tai neeilinė situacija, kuri klostėsi jau kelerius metus. Anot mero, pastatas, kuriame įsikūrusi Laumėnų bib-lioteka, yra avarinės būklės, stogas nuolat tvarkomas, bet ir dabar kiauras, langai nesandarūs, krosnis „baigia savo gyvenimą, todėl ją reikia rekonstruoti“. Pastate taip pat nėra tualeto, vandentiekio.

Planuojama, kad rudenį čia atvažiuotų autobusėlis, kuriame būtų galima paimti, pasikeisti knygas, jame būtų ir interneto ryšys.

R. Janickas taip pat pridūrė, kad rajone yra ir daugiau blogos būklės pastatų, kuriuose veikia bibliotekos, taip pat mažų kaimelių, kur niekada ši paslauga nebuvo teikta. Dėl to numatoma, kaip ir kai kuriuose kituose rajonuose, pavyzdžiui, Varėnos, teikti mobilias bibliotekos paslaugas – į tokias vietoves atvažiuotų bibliobusas.

Tarybos narys Kazys Grybauskas teiravosi, ar tas sprendimas buvo derintas su kaimo bendruomene. Jo nuomone, patalpų klausimas nėra labai sudėtingas, turint noro jį galima išspręsti.

Meras teigė, kad ruošiamasi važiuoti ir aptarti su bendruomene šią ir kitas aktualias problemas.

A. Kopūstas replikavo, jog pirmiausia sprendimas priimamas, o po to tariamasi su bendruomene. „Taip vežimas statomas prieš arklį“, – reziumavo Tarybos narys.

Mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė sakė, kad sprendžiamas ne bendruomenės, o savivaldybei priklausančios įstaigos vieno iš padalinių ateities klausimas. „Su bendruomene apie tai kalbėta ne vienerius metus, ir visi žino, kad priėjome iki to, kad toks sprendimas neišvengiamas. Tai nėra ugdymo įstaigų pertvarkos momentas, kur privaloma suderinti su bendruomene“, – kalbėjo mero pavaduotoja.

Tarybos nariai pritarė pateiktam sprendimo projektui. Jis įsigalios 2021 m. rugsėjo 1 d.

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio laikraštyje.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Nu nu :
    Kai kalendoriniai metai nuo liepos pirmos ... gali vairuot neblaivi... ir jus ja tikit, klausot ??? Klastoja dokumentus, meluoja zmonem!!! Kas ja rinko? Kam ji tokia reikalinga? Lauk tokia is tarybos ir savivaldubes!!!!
  • Skaitytoja :
    Tikrai, labai apmaudu dėl laumėniškių, jei patalpų jų bendruomenei beliks. Rinkdavosi vietos žmonės ir svečiai, ne karantino metu vykdavo renginiai. Būdavo jauku, šilta, gera pabūti, padalyvauti. Galgi kažkaip laumėniškių naudai išsispręs ši problema. Labai norėtųsi...
  • Bendruomenės narys :
    Truputį apmaudu, kad Laumėnų bendruomenė sužino apie tai skaitydama rajoninę spaudą. Gerb.Agnė tikrai sakė netiesą, niekas bendruomenės neinformavo, kad nebegalėsime naudotis bendruomenės patalpomis. Stogo niekas neremontavo kiekvienais metais (tai irgi melas), tačiau bendruomenė veiklą vykdė. Vasarą renginiai vyko lauke, įsigyjus renginių palapinę, buvo kur pasislėpti nuo lietaus. Rudenį, žiemą, susitalpindavom į mažas bendruomenės patalpas. Kaip suprantame iš šio straipsnio, nebeturėsime jokių patalpų, nebebus ir bendruomenės. "Ačiū" rajono vadovams už tai. Čia gyvena "kaimiečiai", jiems nieko nereikia....
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas