Asociatyvi nuotrauka.

Jaunimas, Naujausi

Pasiekimų patikrinimuose dalyvavo ir ukmergiškiai

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Balandžio 20-ąją prasidėjo elektroninis nuotolinis dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas. Praėjusią savaitę matematikos žinias pasitikrino ir abiturientai. Kartu su visos Lietuvos moksleiviais nuotoliniu būdu vykdomose patikrose dalyvavo ir ukmergiškiai.

Šiais mokslo metais dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime, kurį organizavo Nacionalinė švietimo agentūra, dalyvavo 25 689 mokiniai. Tarp jų buvo ir 284 Ukmergės rajono ugdymo įstaigų dešimtokai, užregistruoti duomenų perdavimo sistemoje KELTAS.

Dešimtose klasėse ugdymo proceso pabaigoje vykdomi privalomieji lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir pasirenkamieji gimtosios baltarusių, lenkų, rusų bei vokiečių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai. Šiemet jie organizuoti nuotoliniu elektroniniu būdu.

Užduotis moksleiviai turėjo atlikti savarankiškai, neišeidami (neatsijungdami) iš elektroninės testavimo sistemos lango, nesinaudodami jokia neleistina pašaline pagalba.

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas leidžia mokiniams pajausti dvyliktoje klasėje laukiančių egzaminų atmosferą, įsivertinti turimas žinias. Tačiau vienas svarbiausių tikslų – pamatyti žinių ir gebėjimų spragas ir jas užpildyti.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Augustinas informavo, kad Ukmergėje dešimtokų pasiekimų vertinimo komisijas skiria ir narių skaičių nustato mokyklų vadovai, atsižvelgdami į mokinių skaičių.

„Lietuvių kalbos ir literatūros vertinimas prasidėjo balandžio 22 dieną, o matematikos vyks balandžio 26 dieną. Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo apraše reglamentuota, kad lietuvių kalbos ir literatūros darbų vertinimas gali trukti 9 darbo dienas, matematikos – 5 darbo dienas“, – paaiškino vyriausiasis specialistas.

Praėjusią savaitę, balandžio 12–13 dienomis, abiturientai, kurie to norėjo, galėjo dalyvauti elektroniniame matematikos pasiekimų pasitikrinime. Atlikus testą, mokiniams buvo suteikta informacija ne tik apie surinktus jų taškus, bet ir apie galimą uždavinių sprendimo būdą ir sritis, kuriose jiems dar reikia stiprinti savo žinias.

Pasak A. Augustino, matematikos pasiekimų pasitikrinime vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams dalyvavo visų mūsų rajono gimnazijų abiturientai. Kadangi tai tik pasitikrinimas, Nacionalinė švietimo agentūra rezultatus teikia tik mokykloms.

Nemažas bandomajame patikrinime dalyvavusių abiturientų skaičius rodo, kad mokiniai turėjo motyvacijos prieš egzaminą pasitikrinti ir įsivertinti, kokios jų matematikos žinios, ką dar galima suspėti tikslingai pastiprinti. Matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 18 dieną.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papildomoms abiturientų konsultacijų valandoms apmokėti yra skyrusi beveik 400 tūkst. Eur. Šios konsultacijos abiturientams gali būti finansuojamos ir iš bendrai mokinių, patiriančių mokymosi sunkumų dėl nuotolinio mokymo, konsultacijoms papildomai skirtų lėšų – 1,3 mln. Eur, kurios dar vasarį buvo paskirstytos savivaldybėms.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas