Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Karantinas pratęstas, bet daugės atlaisvinimų

Nijolė STUNDŽIENĖ

Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, balandžio 15-ąją Lietuvoje buvo registruoti 1 088 nauji koronaviruso atvejai. Per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų teko 493,9 susirgimo atvejai. Ukmergėje – 408,5 atv./100 tūkst. gyventojų. Kadangi sergamumas kasdien didėja, šalies Vyriausybė karantiną pratęsė iki vasaros, bet numatė daugiau atlaisvinimų.

Ukmergės rajono savivaldybėje balandžio 13–15 dienomis užregistruota beveik 50 naujų COVID-19 ligos atvejų. Statistiškai rajone sirgo 151 gyventojas, iš viso dėl koronaviruso mirė 73 ukmergiškiai.

Per paskutines 7 dienas Lietuvoje teigiamų tyrimų dalis sudarė 6,4 proc., o Ukmergėje – 8,7 proc. Per savaitę testuota 1 010 rajono gyventojų.

Lietuvoje iki balandžio 16 dienos pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyta 19,54 proc. gyventojų. Ukmergėje – 21,2 proc. (7 008 žmonės). Antrąja doze šalyje vakcinuoti 7,32 proc. gyventojų, Ukmergėje – 6,44 proc. (2 127 žmonės). Šį ketvirtadienį rajone pirmąja doze buvo paskiepyti 395 gyventojai, antrąja doze – dar 5 ukmergiškiai.

Nors sergamumas šalyje nemažėja, vistik Vyriausybė nusprendė karantiną pratęsti iki gegužės 31 dienos, tačiau bus švelninamos karantino priemonės.

Jau nuo pirmadienio, balandžio 19 dienos, leidžiama visų parduotuvių, išskyrus esančias turgavietėse, veikla, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas ir numatyto prekybos ploto vienam lankytojui reikalavimų laikymąsi. Prekybos centrų ir kitų parduotuvių ar prekybos vietų darbas bus draudžiamas šeštadieniais ir sekmadieniais.

Taip pat galės atsidaryti teatrai ir kino teatrai, užtikrinant, kad žiūrovai užima tik sėdimąsias vietas, užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų vietų, bet bendras žiūrovų skaičius neviršija 150 asmenų. Bilietai bus platinami elektroniniu būdu ir (arba) vykdoma žiūrovų registracija. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas šiose vietose draudžiama.

Bus leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų, laikantis nustatytų reikalavimų. Renginius uždarose erdvėse galima organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Leidžiami ir ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų artimi kontaktai. Bus galima rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.

Leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų. Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims leidžiama lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Leidžiama apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas leidžiamas šventės dalyvių skaičius.

Nuo balandžio 22 dienos veiklą atnaujinti galės viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas bei gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų. Prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Nuo balandžio 26 d. gali atsidaryti sporto klubai, užtikrinant 20 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui (įskaitant paslaugų teikėjus) ir kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas. Grupinės treniruotės gali būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip 5 asmenims (neįskaitant paslaugų teikėjų).

Baseinų ir pirčių paslaugos gali būti teikiamos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (ne tik kaimo turizmo sodybose), kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

Nuo gegužės 3 d numatyti pokyčiai ir švietimo srityje – vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams bus vykdomas mokymas mišriu būdu švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka bei užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas