Aktualijos, Naujausi

Deklaruoja ir ukmergiškiai

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) primena, kad šiemet pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki gegužės 3 d. Pajamas Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) deklaravo daugiau nei 910 tūkst. šalies gyventojų. Naujausiais duomenimis, už 2020 metus pajamas jau deklaravo apie 11,5 tūkst. Ukmergės rajono savivaldybės gyventojų.

„Pajamų deklaravimo laikui įpusėjus, primename gyventojams neatidėti deklaracijos pildymo paskutinei dienai. Jeigu pildant deklaraciją iškilo neaiškumų, visuomet kviečiame kreiptis nurodytais VMI telefonais ir konsultuotis su specialistais“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Vilniaus AVMI atstovė primena, kad norintys skirti sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį pasirinktai organizacijai, meno kūrėjui, politinei partijai ar profesinei sąjungai, šiemet tai gali padaryti iki gegužės 3 d. Saugiausias ir paprasčiausias būdas skirti GPM dalį paramai – teikti prašymus per EDS. Pernai apie 4,4 tūkst. ukmergiškių paramai skyrė apie 134 tūkst. eurų.

Atkreipiamas dėmesys, kad nuo 2022 m. prašymus dėl paramos skyrimo gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS sistemą.

Kaip ir kasmet, valstybės sektoriaus darbuotojai bei jų šeimos nariai turi ne tik deklaruoti pajamas, bet ir nuosavybės teise priklausantį kilnojamą ir nekilnojamą turtą, pinigines lėšas, tam tikros vertės gautas ir suteiktas paskolas bei valstybinius popierius, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius. Deklaravus turtą papildomų mokestinių prievolių neatsiranda.

„G. ž.“ inform.

Loretos EŽERSKYTĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas