Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Vatikane mažinamos vyresniųjų algos

Paskelbtas popiežiaus potvarkis dėl išlaidų, susijusių su Šventojo Sosto, Vatikano miesto valstybės ir susijusių institucijų personalu.

Vatican News rašoma, kad pasaulinė COVID-19 krizė stipriai smogė Šventojo Sosto įplaukoms. 2021 metų biudžete planuojama gauti 260,4 milijonų eurų pajamų, o išlaidos turi siekti 310,1 milijonų eurų, deficitas bus 49,7 milijonų eurų. Didelę išlaidų dalį sudaro personalo algos. Popiežiaus potvarkis numato, kad nuo balandžio 1 dienos 10 procentų mažinami kardinolų atlyginimai, 8 procentais kitų vadovų, dvasininkų ir pasauliečių, 3 procentais visų Vatikano kunigų ir vienuolių, išskyrus atvejus, kai algos sumažinimas nebeleistų padengti savo ar šeimos narių sveikatos apsaugos išlaidų.

Be to, nuo 2021 metų balandžio iki 2023 metų kovo visiems Šventojo Sosto, Vatikano miesto valstybės ir susijusių institucijų darbuotojams, išskyrus gaunančius žemiausius atlyginimus, yra sustabdomas atlyginimų kėlimas, priklausantis nuo išdirbtų metų skaičiaus.

Tarp institucijų, kurioms galioja šis dokumentas, yra Romos vyskupijos vikariatas, Šv. Petro, Laterano ir Šv. Pauliaus už mūrų bazilikos, Didžiosios Marijos bazilikos kapitula.

Tikimasi, kad popiežiaus Pranciškaus potvarkis, be kitų dalykų, padės išsaugoti dabartines darbo vietas ir užtikrins tvarią ekonominę ateitį.

Tėvas Juanas Antonio Guerrero Alvesas, Ekonomikos sekretoriato prefektas, Vatican News komentavo, kad taupymo sumetimais atsisakyta vyskupų vizitų Ad limina, plenarinių asamblėjų, konferencijų, kongresų ir panašių renginių, apribotos kelionės, sustabdytas planuotas baldų pirkimas, sustabdyti remonto ir restauravimo darbai, išskyrus neatidėliotinus.

J. A. Guerrero pabrėžė, kad Vatikanas nėra įmonė, kuri gauna pelno, nėra nevyriausybinė organizacija. Vatikanas yra valstybė, tačiau neturi savo visuomenės, taigi ir mokesčių sistemos. Pajamų gauna iš kai kurių teikiamų paslaugų, iš nekilnojamojo turto ir investicijų, taip pat iš aukotojų. J. A. Guerrero padėkojo už tikinčiųjų dosnumą dabartiniais sunkiais metais, kai visi kenčia nuo pandemijos.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas