Prie Vakcinavimo centro durų kabanti schema turi padėti atėjusiems skiepytis gyventojams orientuotis patalpose.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Senjorai Vakcinavimo centre pasigedo informacijos

Loreta EŽERSKYTĖ

Į redakciją paskambinęs ukmergiškis Kazimieras Misiūnas pasidalijo savo mintimis apie Gruodžio 17-osios g. įkurto Vakcinavimo centro darbą: „Atrodytų, masiniam skiepijimui lyg ir pasiruošta, norai geri, bet visa tai nuėjo šuniui ant uodegos… Kovo 18 d. gavau pranešimą, kad kovo 19-ąją, 9.03 valandą, turiu atvykti į stadione esantį Vakcinavimo centrą skiepytis. Nuvažiavus ryte 8.50 valandą, aikštelė buvo pilna mašinų. Kelias minutes palaukiau automobilyje, o kai nuėjau prie durų, čia išvydau eilę. Suskaičiavau laukiančiuosius – 22 žmonės. Netrukus atėjo dar 5 ar 6. Paaiškėjo, jog į vidų besiskiepijantieji dar neįleidžiami, o eilėje stovi tie, kuriems vakcinacija paskirta gerokai vėliau – 9.15-9.20 valandą. Netrukus durys atsivėrė ir visas žmonių skruzdėlynas pateko į vidų. Vieni pasuko matuotis temperatūrą, kiti – prie stalelio pildyti anketą, treti – prie kabinų… Niekas iš personalo nekreipė dėmesio, kad susirinkusieji kone alkūnėmis skynėsi sau kelią. Kadangi jokios rūbinės čia nėra, nusivilkęs striukę palikau ant kėdės, o pats nuėjau prie man paskirtos trečios kabinos. Pasiskiepijęs norėjau grįžti pasiimti savo drabužio, bet rožine uniforma vilkinti moteris man paaiškino, jog išėjimas – pro kitą pusę, atgal eiti nevalia. Kodėl niekas to nepasakė iš karto? O gal ir atsiųstoje žinutėje buvo galima trumpai informuoti apie visą tvarką, priminti laikytis saugių atstumų? Patalpose mačiau vyrą, kuris vilkėjo juodos ir žalios spalvų striukę. Manau, jis turėjo „reguliuoti eismą“, bet to kažkodėl nedarė. Skiepijimas tęsis dar ilgai, todėl būtina įvertinti visus nesklandumus ir juos skubiai ištaisyti.“

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja, savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė Gitana Čepienė sakė, jog šiuo metu nuo COVID-19 infekcijos skiepijami vyriausi (65 +) Ukmergės rajono gyventojai.

„Kiekvienas norintis pasiskiepyti yra registruojamas ir jam paskiriamas konkretus laikas, kada reikia atvykti į Vakcinavimo centrą. Deja, dalis ukmergiškių skiepytis atvyksta nelaiku, todėl nusidriekia eilės ir senjorams tenka be reikalo varginti kojas. Eilių būtų galima išvengti, jei gyventojai skiepytis atvyktų jiems paskirtu laiku – taip visiems būtų ir patogiau, ir saugiau. Konkretus laikas, kada bus skiepijamas asmuo, nurodomas atsiųstoje žinutėje. Tad labai kviečiu ukmergiškius žiūrėti į laiką, kuris nurodytas žinutėje, ir atvykti jiems paskirtu laiku. Taip pat patariu atvykstant į Vakcinavimo centrą nepamiršti asmens dokumento. Be to, reikėtų apsirengti tokiais drabužiais, kad būtų galima lengvai paruošti ranką skiepyti. Tokiu būdu skiepijimas vyks tik sparčiau“, – kalbėjo vyriausioji gydytoja.

Taip pat ji atkreipė dėmesį, kad prie įėjimo į Vakcinavimo centrą durų yra pakabinta aiški schema su paveiksliukais ir tekstu, kaip atėję skiepytis turi elgtis. Be to, šiame centre talkina ir Raudonojo Kryžiaus savanoriai, kurie ne tik kalbasi, pamatuoja kūno temperatūrą, bet ir padeda garbaus amžiaus gyventojams užpildyti reikalingus dokumentus bei orientuotis salės patalpose.

 AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas