Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Vėl augant sergamumui, keičiama skiepijimosi tvarka

Šią savaitę vėl išaugo sergamumas COVID-19 liga. Kovo 22-ąją Lietuvoje registruoti 849 nauji atvejai. Per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų teko 259,9 sergantieji. Ukmergėje taip pat padaugėjo užsikrėtimų koronavirusu. Antradienį nustatyta 13 naujų sergančiųjų, 100 tūkst. gyventojų teko 142,2 nauji atvejai.

Ukmergės rajono savivaldybėje sergamumas koronavirusu, palyginus su praėjusia savaite, išaugo 150 proc. Nors mūsų rajonas tebepriklauso raudonai C2 grupei, Lietuvoje pagal sergamumą smuktelėjome į 34 vietą.

Kaip skelbiama oficialios statistikos portale, kovo 23 dienos duomenimis, Ukmergėje statistiškai sirgo 48 gyventojai. Per paskutines 14 dienų buvo registruoti 47 nauji užsikrėtimai koronavirusu, per paskutinę savaitę – 34 atvejai.

Teigiamų tyrimų dalis mūsų rajone siekia 7,5 proc., Lietuvoje – 6,8 proc.

Ukmergėje iš viso paskiepyti buvo 3 486 gyventojai (10,55 proc.). Per parą, pirmadienį, vakcinuotas 351 žmogus. Antrąją vakcinos dozę yra gavę 1 466 ukmergiškiai (4,44 proc.).

Kovo 19-ąją įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministerijos atnaujinta vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) tvarka, leidžianti gyventojams pasirinkti, kurio gamintojo vakcina skiepytis. Nepaskiepyti asmenys, priklausantys anksčiau vakcinuotoms prioritetinėms grupėms, vakcinuotis galės bet kuriuo metu, kai tik pareikš norą.

Kviečiami skiepytis gyventojai nuo šiol bus informuojami, kokia vakcina jiems siūloma. Jei asmuo atsisakys, su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė pasiskiepyti kito gamintojo vakcina.

Jeigu vakcinavimo centras turės kelių gamintojų vakcinas ir jos nebus rezervuotos skiepijimui antrąja doze, gyventojas galės pasirinkti vakciną.

Atnaujinta vakcinacijos tvarka taip pat numato galimybę gyventojams, kurie priklauso anksčiau skiepytoms prioritetinėms grupėms, gauti vakciną bet kuriuo metu.

Atitinkamu metu skiepijamos prioritetinės grupės asmenys vakcinacijai registruojasi patys arba juos registruoja skiepijančios įstaigos darbuotojai. Jei prioritetinei grupei priklausantys žmonės nesulauks kvietimo vakcinuoti, jie raginami patys kreiptis į savo gydymo įstaigą arba savivaldybę.

Gavę kvietimą, bet dėl objektyvių priežasčių skiepytis neatvykę gyventojai gali bet kada vėliau registruotis iš naujo.

Vakcinacija vyksta laikantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto prioritetinių grupių eiliškumo. Siekiant paspartinti vakcinacijos procesą, gydymo įstaigoms leista pereiti prie toliau iš eilės esančios prioritetinės grupės arba grupių, jeigu nepavyksta paskiepyti pirmiau esančios grupės asmenų ir dėl to įstaiga nesunaudoja visų per savaitę pristatytų vakcinos dozių.

Dar vienas pakeitimas, skatinantis greitesnę imunizaciją ir efektyvesnį vakcinų naudojimą, tiesiogiai susijęs su paskirstymu: nuo šiol vakcinos bus skirstomos savivaldybėms ne tik pagal gyventojų skaičių, bet ir atsižvelgiant į skiepijimo tempus. Tai reiškia, kad savivaldybės, kurios greičiau skiepija gyventojus, gaus daugiau vakcinų. Esant poreikiui, joms taip gali būti perskirstomos vakcinos iš tų savivaldybių, kuriose dėl lėtesnio skiepijimo susikaupia jų likučiai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas