A. Mickūnaitė, R. Šošina, E. Antipovas, K. Keturka, M. Krumžlys.

Sportas

Šachmatų turnyrai – virtualiai

Virginija SAVICKIENĖ

Vasario 17–19 d. vyko 2021 m. Lietuvos U8-U18 greitųjų šachmatų čempionatas, kuris pirmą kartą organizuotas internetu. Teisėjai ir dalyviai varžyboms ruošėsi dvi savaites, vyko bandomieji turnyrai. Todėl pats čempionatas praėjo labai sklandžiai, nors jame žaidė net 192 dalyviai. Didelė teisėjų komanda dėjo pastangas užtikrinti sąžiningo žaidimo principus, todėl šachmatininkai turėjo žaisti su įjungtomis kameromis.

Skirtingose amžiaus grupėse žaidė ir 13 Ukmergės sporto centro šachmatininkų. Iki 8 metų grupėje sėkmės pritrūko Martynui Krumžliui, kuris surinkęs 4,5 taško kaip ir trečios vietos laimėtojas, pagal papildomus rodiklius užėmė 4 vietą.

Merginų iki 14 metų grupėje sidabro medalį ir vardinę taurę iškovojo Agnė Mickūnaitė. Džiugu, kad Agnė, būdama 7 metų, įsitvirtino tarp geriausių Lietuvos mergaičių šachmatininkių ir šios pozicijos neužleidžia iki dabar.

Pasibaigus šiam turnyrui vaikai iš karto dalyvavo dar vienose didelėse tarptautinėse varžybose internetu „Druskininkų kongresas“. Vaikų iki 10 metų greitųjų šachmatų turnyre žaidė 94 šachmatininkai iš 15 pasaulio valstybių. Bronzos medalį iškovojo M. Krumžlys.

Suaugusiujų žaibo turnyre dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – net 203 šachmatininkai iš 21 valstybės. Tarp tituluotų ir stiprių šachmatininkų neblogai pasirodžiusi A. Mickūnaitė laimėjo penkias partijas iš devynių ir užėmė 60 vietą bendroje įskaitoje.

Kasdieninėms treniruotėms paįvairinti Ukmergės sporto centro šachmatininkams buvo surengtos uždavinių sprendimo varžybos, trukusios nuo vasario 1 iki kovo 8 dienos. Vyriausiųjų grupėje pirmą vietą iškovojo Rusnė Šošina, antrą – Vladislava Sokolova, trečią – Artūras Mecelis.

 Vaikų iki 12 metų grupėje nugalėjo Elijus Antipovas, nedaug nuo jo atsiliko Mėta Mikulinaitė, trečias buvo Elijaus brolis Arijus Antipovas.

Pradedančiųjų grupėje pirmos vietos taurę iškovojo Karolis Keturka, antrą vietą užėmė M. Krumžlys, trečią – Kostas Narbutas. Tarp mergaičių geriausiai uždavinius sprendė Rūta Reingardtaitė.

Karolis, Rūta ir Kostas šachmatų treniruotes pradėjo lankyti karantino metu, išmoko ėjimus per nuotolines pamokas ir ne tik pasivijo jau pažengusius šachmatininkus, bet ir juos aplenkė.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas