Po Kęstučio aikštės rekonstrukcijos priešais savivaldybę ant stiebų plevėsuos keturiolika vėliavų.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Šventišką nuotaiką kuria ne stulpai, o žmonės…

Loreta EŽERSKYTĖ

Į redakciją paskambinęs ukmergiškis išdėstė savo mintis apie vėliavų stiebus, kurie yra sumontuoti prie savivaldybės administracijos pastato.

„Kažkodėl jie yra juodi, o tai sukelia ne šventišką, o niūrią nuotaiką. Kodėl pasirinkta būtent tokia spalva? Ar nevertėtų jų nudažyti šviesiau?“ – tokiomis abejonėmis dalijosi laikraščio skaitytojas.

Su Ukmergės gyventojo išsakytomis mintimis supažindinome rajono savivaldybės administracijos vyriausiąjį architektą Artūrą Sakalauską. Jis papasakojo, jog vienas iš variantų buvo ant vakarinėje dalyje esančios plokštumos projektuojamus flagštokus daryti baltus. Tačiau šios minties atsisakyta, nes baltas plastikas gali pagelsti.

„Tokie „balti siūlai“ priešais pastatą, reprezentacinėje zonoje, visiškai nederėtų prie visos aplinkos ir jos detalių – pilko granito laiptų, tamsiai pilkų nerūdijančio plieno laiptų turėklų, pilko aikštės granito. Be to, tamsi spalva aplinkoje tarsi ištirpsta, tad stiebai neužstos vaizdo. Taip pat reikia nepamiršti, jog ant šių stulpų kabės vėliavos. Jos bus ryškus akcentas…“ – komentavo savivaldybės specialistas.

A. Sakalausko manymu, nuotaiką kuria ne stulpai, bet žmonės, kuriuos matysime šalia. Jei jie bus linksmi, pakiliai nusiteikę, tikrai sukurs šventišką nuotaiką.

Vyriausiasis architektas taip pat paminėjo, jog iš viso aikštėje priešais savivaldybę suprojektuota keturiolika stiebų. Planuojama, kad ant jų kabės Vyčio, Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos bei Ukmergės, taip pat visų rajono savivaldybės seniūnijų vėliavos.

„Visos šios vėliavos kabės nuolat. Tačiau ypatingomis ir retomis progomis Kęstučio aikštėje jos gali pasikeisti – bus iškeliamos miestų-partnerių ar kitų šalių vėliavos,“ – sakė A. Sakalauskas.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • XXX :
    ir agnytei vinena palikit, gal bus nuotaika ir proga ... ir vietoj!
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas