Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Sergamumui mažėjant, vaikai grįžta į darželius

Nors Lietuvoje užsikrėtimų koronavirusu skaičius sumažėjo, tačiau šią savaitę kritimo kreivė stabilizavosi, kasdien užregistruojama nuo 500 iki 650 naujų atvejų. Tačiau Ukmergės rajone sergamumas akivaizdžiai mažėja. Septynių dienų vidurkis – du nauji užsikrėtimo atvejai.

Vasario 25 dienos duomenimis, Ukmergėje statistiškai sirgo 48 ukmergiškiai. 100 tūkst. gyventojų teko 105,9 nauji susirgimai, Lietuvoje – 248,6 atv./100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienį rajone buvo nustatyti 4 užsikrėtusieji COVID-19 liga, o ketvirtadienį – vienas. Per savaitę dėl koronaviruso tyrėsi 573 gyventojai, teigiamų tyrimų dalis sudarė 2,3 proc.

Pirma vakcinos nuo koronaviruso doze Ukmergėje paskiepyti 1 659 žmonės (5,02 proc. rajono gyventojų), antra doze – 703 gyventojai (2,13 proc.).

Jau pasiskiepijo ir dauguma rajono švietimo įstaigų darbuotojų, su vaikais dirbančių kontaktiniu būdu. Pasak „Gimtosios žemės“ kalbinto rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vaidoto Kalino, buvo ir persigalvojusių skiepytis darbuotojų, tačiau tokių nėra daug.

„Tarp pasiskiepijusių buvo ir šalutinį vakcinos poveikį pajutusių mokytojų. Kai kurie dėl sveikatos sutrikdymo prašėsi kelias dienas padirbėti nuotoliniu būdu. Dėl to problemų įstaigose nekilo“, – situaciją komentavo vedėjas.

Anot V. Kalino, jau antra savaitė nei rajono mokyklose, nei lopšeliuose-darželiuose neregistruota naujų susirgimo atvejų. Iki šiol tebeserga tik vienas specialiosios „Ryto“ mokyklos ir penki Vidiškių pagrindinės mokyklos darbuotojai.

Pagerėjus epidemiologinei situacijai, gausiau pildosi ir rajono ikimokyklinės įstaigos. Į jas, anot vedėjo, jau sugrįžo apie pusė vaikų.

„Ketvirtadienį pasiektas rekordas – į lopšelį-darželį „Vaikystė“ atėjo 120 vaikų, o tai sudaro 66 proc. visų ugdytinių, – pasakojo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas. – Lopšelis-darželis „Eglutė“ sulaukė 123 auklėtinių ir tai sudarė daugiau nei pusę visų šią įstaigą lankančių vaikų.“

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • ??? :
    Jus savo prote??? Darzeliai dabar pagrindiniai viruso zidiniai! Iki kaledu norit susiktam karantine sedet???
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas