Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ukmergė – šiek tiek saugesnėje C2 zonoje

Nijolė STUNDŽIENĖ

Sergamumas COVID-19 liga mažėja visoje šalyje. Lietuvoje per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų teko 243,2 ligos atvejai. Ukmergėje, vasario 19 dienos duomenimis, – 165,2 atv./100 tūkts. gyventojų. Ketvirtadienį rajone nenustatyta nė vieno susirgusio koronavirusu. Įsibėgėja ir gyventojų vakcinacija.

Kaip skelbiama Oficialios statistikos portale, sergamumas rajone per savaitę sumažėjo 28,1 proc. Vasario 15-ąją Ukmergėje registruoti du nauji ligos atvejai, 16 dieną – vienas, 17 dieną – penki, o 18 dieną – nė vieno. Per 14 dienų rajone buvo patvirtinti 55 nauji koronaviruso atvejai, o per paskutines 7 dienas – 22.

Vasario 19 dienos duomenimis, rajone statistiškai sirgo 92 gyventojai. Iš viso mūsų savivaldybėje buvo nustatyti 2 707 susirgusieji COVID-19 liga, iš jų mirė 67 žmonės, tačiau koronavirusas įtakojo 99 ukmergiškių mirtis.

„Gimtosios žemės“ kalbintas rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Darius Varnas pasidžiaugė, kad Ukmergės rajonas jau yra 23-oje vietoje pagal 14 dienų sergamumą, o tai reiškia, kad esame šiek tiek saugesnėje C2 zonoje.

„Šiuo metu baigiami skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai: praeitą savaitę vakciną gavo 223 asmenys, o šios svaitės pradžioje, sulaukus daugiau vakcinos dozių, buvo paskiepyti dar 47 šių įstaigų darbuotojai, – situaciją komentavo D. Varnas. – Pageidaujantys pasiskiepyti švietimiečiai bus vakcinuojami ir toliau. Taip pat antrąją skiepo dozę gavo sausio pabaigoje vakcinuoti medikai, socialiniai darbuotojai, odontologai, vaistinių darbuotojai. Jau pradedami skiepyti ir virš 80 metų turintys gyventojai. Vakcinacija taip pat vyks Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro ambulatorijose – Deltuvoje, Siesikuose, Taujėnuose, Vepriuose, Vidiškiuose, Žemaitkiemyje ir Želvoje.“

Savivaldybės administracijos direktorius pridūrė, jog jau kviečiami registruotis ir jaunesni kaip 65 metų asmenys, turintys rizikos veiksnių.

Vėliau pagal prioritetą numatoma skiepyti vykdančius gyvybiškai svarbias valstybės ir visuomenės funkcijas ir kontaktuojančius su kitais asmenimis: vidaus tarnybos pareigūnus; dirbančius mažmeninės prekybos įmonėse ir kontaktuojančius su klientais; dirbančius maisto tvarkymo subjektuose, kitus gyvybiškai svarbias valstybės bei visuomenės funkcijas vykdančius ir su žmonėmis bendraujančius asmenis.

Pasak D. Varno, rajonas negali teikti paraiškų vakcinoms gauti, jas Sveikatos apsaugos ministerija savivaldybėms skirsto savo nuožiūra.

Ukmergės rajone, vasario 19 dienos duomenimis, iš viso pirma vakcina buvo paskiepyti 1 147 asmenys, 3,47 proc. visų gyventojų. Ketvirtadienį vakcinuoti 55 ukmergiškiai. Antroji vakcinos dozė suleista 655 žmonėms (1,98 proc. gyventojų), per parą paskiepyti 106 gyventojai.

Lietuvoje iš viso vakcinuoti 113 208 gyventojai (4,05 proc.), antra doze paskiepyta 63 281 asmuo (2,26 proc. gyventojų).

Palikite komentarą apie straipsnį

  • klausimėlis :
    Gal savivaldybė ir Ukmergės PSPC gali pakomentuoti, kodėl 80+ onkologiniam ligoniui buvo pasiūlyta skiepytis liūdnai pagarsėjusia astrazeneca vakcina? Kai tuo tarpu Kaune ir Vilniuje senjorai skiepijami kita vakcina (bent jau taip buvo pasakyta žiniasklaidoje)?..
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas