Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Patikslinus statistiką, sergančiųjų Ukmergėje sumažėjo kelis kartus

Nijolė STUNDŽIENĖ

Kaimyninio Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei į viešumą iškėlus statistikos neatitikimus tarp koronavirusu sergančiųjų ir jau pasveikusiųjų, COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius Lietuvoje sumažėjo šešis kartus. Ketvirtadienį atnaujinus duomenis apie sergančiuosius, tokių asmenų skaičius šalyje nuo 62 586 krito iki 11 096. Neatitikimų statistikoje pastebėta ir Ukmergės savivaldybėje. Mūsų rajone koronavirusu sergančiųjų sumažėjo iki 167.

Širvintų merė socialinio tinklo „Facebook“savo paskyroje aiškino, jog chaosas dėl to, kad jau pasveikę asmenys oficialiai vis dar sirgo, kilo per institucijų nesusikalbėjimą. Pasirodo, jei su šeimos gydytoju nesusisiekia pats pacientas, jis, net ir praėjus saviizoliacijos laikotarpiui, sistemoje matomas kaip toliau sergantis.

Gilinantis į šią situaciją paaiškėjo, kad šeimos gydytojas pažymėti kiekvieną pacientą kaip pasveikusį galėtų tik tuo atveju, jei kasdien tikrintų visų prie jo prisirašiusių žmonių elektronines sveikatos korteles. Tačiau ar gali medikas, pas kurį yra nuo 1 000 iki 2 000 pacientų, nuolat tikrinti visas jų korteles, ieškodamas, kuris galbūt susirgo, o kurį jau reikia patvirtinti kaip pasveikusį?

Šią savaitę į „Gimtosios žemės“ laikraščio redakciją skambinę skaitytojai norėjo sužinoti, ar mūsų savivaldybė ėmėsi kokių nors priemonių dėl COVID-19 sergančiųjų skaičiaus patikslinimo. Žinant, jog daugelis šalies savivaldybių pasekė Širvintų merės pavyzdžiu ir pasiaiškino situaciją bei patikslino duomenis, ukmergiškiai domėjosi, kokia situacija mūsų rajone, ar buvo netikslumų statistikoje.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • pinigaiviskavaldo :
  aferistai!! bapkes viska valdo,kada pagaliau suprasit...... !!!!!
 • Valjan :
  Skaičiuokit užsikrėtimus per dieną o ne sergančius. Sergantys jau yra posfaktum. Merai lai labiau rųpinasi karantino taisyklių laikymui savo savivaldybėje, tai būtų naudingesnis darbas, nei exelio lenteles nagrinėti. Blogas pavyzdys yra užkrečiamas.
 • Ašn :
  Kiekvienas meras turėtų susirūpinti,tksliai paskaičiuoti kiek yra užsikrėtusių jir sergančių Kovid19,nes melas prasidėjo nuo praėjusio pavasario ir tęsiasi toliau!!!
 • LitvakasSistemai :
  Sistemai svetimo proto padarė analizė.Ir velpuls ant jos.uzuojauta,bet sveikiname
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas