Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Sveikata

Ligoniams kartais reikia tik pasikalbėti

Gausus sniegas, pūga apsunkino daugelio tarnybų darbą. Užpustyti keliai, užversti pravažiavimai trikdė ir Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbą.

„Gimtosios žemės“ kalbinta Pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriaus vedėja Ana Širkova neneigė, jog šią savaitę darbo sąlygos buvo sunkios.

„Privažiuoti iki ligonių namų sudėtinga, tačiau, kaip nekeista, mūsų automobiliai nebuvo užklimpę, atvykdavome laiku, pagalbos neprireikė“, – pasidžiaugė vedėja. Ir pridūrė, jog greitosios pagalbos medikams nėra sudėtinga porą šimtų metrų ir pėstute iki iškvietimo vietos nueiti.

Pasak A. Širkovos, daugelis žmonių šiuo metu yra geranoriški, paslaugūs. Jei asmuo susirgo, kviečia GMP ir žino, kad automobilis gali neprivažiuoti, artimieji nukasa sniegą nuo kelio, padeda ir kaimynai, pažįstami.

Skyriaus vedėjos teigimu, šiuo metu rajone dirba trys GMP postai, kasdien sulaukiama nuo 40 iki 20 iškvietimų. Tarp jų pasitaiko ir visai nereikalingų.

„Vieniems skauda galvą, kitiems šoną ir kviečia greitąją, – kalbėjo medikė. – Pastebėjome, kad karantino metu kai kurie žmonės jaučiasi vieniši, pamiršti. Jų negali aplankyti vaikai, socialiniai darbuotojai užsuka tik trumpam, su kaimynais taip pat negalima bendrauti. Visi vieni kitų bijo. Šeimos gydytojai konsultuoja tik telefonu, todėl ir sušlubuoja sveikata. Kartais atvykęs į iškvietimą supranti, kad ligoniui reikėjo tik pasikalbėti. Atliekame ir psichologų darbą…“

A. Širkova taip pat informavo, jog pirmąja vakcina nuo koronaviruso iš 30 GMP skyriaus darbuotojų buvo paskiepyta 19. Kiti darbuotojai yra arba persirgę, arba nepanoro skiepytis. Antrosios vakcinos dozės laukiama vasario 2-ąją.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas