Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Glutaminas: svarbiausi klausimai ir atsakymai

Glutaminas – tik vienas iš daugelio maisto papildų. Taigi, nieko keista, kad kai kuriems žmonės dar kyla įvairių su juo susijusių klausimų. Tad, kad klaustukų būtų kuo mažiau, kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.

Kas yra glutaminas?

Kaip žinia, kiekvieno iš mūsų organizme galime rasti daug įvairių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų, mineralų ir t.t. Aminorūgštys – taip pat ne išimtis, o glutaminas – viena iš amino rūgščių. Ir nors glutamino nedideliais kiekiais pasigamina pats žmogaus organizmas, dažniausiai to nepakanka  sportuojantiems. Taigi, geriausias sprendimas – vartoti glutaminą papildomai.

Kuo žmogui yra svarbi ši  aminorūgštis?

Glutaminas apsaugo organizmą nuo išsekimo, o taip pat – reikiami jo kiekiai leidžia organizmui greičiau atsistatyti po fizinių krūvių. Tačiau ir tai – dar ne viskas: glutaminas atlieka ir donoro funkciją – turi vieną papildomą azoto atomą ir jį atiduoda ten, kur labiausiai reikia (pavyzdžiui, kur yra įtrūkimai ar pažeidimai ir, kur reikalingas greitas užpildymas). Reikalingas yra ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie patiria raumenų susitraukimus bei skausmus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šiuos maisto papildus?

Nusprendusieji glutaminą vartoti papildomai bei panorėjusieji jo įsigyti, netruks pastebėti, kad tokio pobūdžio gaminių pasirinkimas šiandien yra iš tiesų nemažas. Taigi, siekiant pasirinkti tinkamai, reikėtų įvertinti ir tam tikras detales. Atminkite, kad skirtingi tokio pobūdžio papildai bus turės ir skirtingą šios amino rūgštis kiekį, tad atsakingai įvertinkite, kiek jos yra jūsų pasirinktame gaminyje (tiesa, prieš tai geriausia pasikonsultuoti su savo mitybos arba sporto konsultantu, kuris įvertins, kiek šios medžiagos jums reikėtų gauti papildomai). Taip pat verta akcentuoti, kad glutamino papildai neretai būna papildyti ir įvairiais vitaminais ar mineralais ir tai neabejotinai yra puikus pasirinkimas sportuojantiems žmonėms. Nereikia pamiršti, kad šie papildomai yra įvairių skonių. Tad nepatingėkite paieškoti savo mėgstamiausio – tokiu atveju, papildų vartojimas bus ne tik naudingas, bet ir itin malonus. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad šių papildų galima įsigyti ir internetu. Tai – ypač greita, saugu ir patogu.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas