Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Karantinas ir judėjimo ribojimai pratęsiami dar mėnesiui

Karantino ribojimai padėjo pristabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą Lietuvoje, tačiau sergamumo rodikliai vis dar yra aukšti. Todėl Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti karantiną iki vasario 28 d. Tiek pat galios ir draudimas judėti iš vienos savivaldybės į kitą.

14 dienų sergamumas COVID-19 liga Lietuvoje gruodį viršijo 1 000 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o dabar yra sumažėjęs perpus. Statistikos departamento sausio 27 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 498,2. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro statistikoje Lietuva išlieka raudonojoje zonoje, tarp koronaviruso labiausiai paveiktų šalių.

Epidemiologų nuomone, ligos plitimas sumažėjo nepakankamai, kad būtų galima atšaukti ribojimus. Tai padarius per anksti, tikėtina, kad sergamumas vėl pradėtų augti. Tokios pozicijos laikosi ir kitos Europos Sąjungos šalys. Kai kurios iš jų, pvz., Prancūzija ir Vokietija, svarsto ne tik apie ribojimų pratęsimą, bet ir apie jų griežtinimą.

Atsižvelgdama į ekspertų nuomonę, Vyriausybė nusprendė iki vasario 28 d. pratęsti karantino režimo trukmę, nustatytą 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“. Tokiam pat laikui pratęsiamas draudimas asmenims išvykti už savivaldybės, kurioje jie gyvena, ribų.

Išvykti iš savo savivaldybės galima tik išimtiniais atvejais, pvz., darbo arba sveikatos priežiūros reikalais, taip pat aplankyti vienišų asmenų laikantis socialinio „burbulo“ taisyklių.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Mantas :
    Galvoju kad viska lemia pazintys su policija
  • Kur teisybe :
    As tikrai nesuprantu kas is tu ribojimu jei per Kaledas ir Naujuosius metus buvo suvaziave pilna zmoniu svesti svenciu. Vieni atvykeliai slepe automobilius nuo savo buvimo vietos kiti suvare i gyventoju garazus kad nieks tipo nepastebes. Idomus dalykas tai kas liecia Gruodzio 24d ir Gruodzio 31d pagrinde visi automobiliai pravaziavo pro Vaitkuskio posta. Taigi persasi isvada kad policijos pareigunai grubiai pazeide istatymus. Siulau ponui Ukmerges komisarui patikrinti policijos tarnybinio automobilio registratoriu irasus ir nubausti pareigunus praleidusius Vilniaus savivaldybes piliecius. Patikrinti reiketu Gruodzio 24d apynaujus Bmw, Gruodzio 31d apynaujus Bmw Mercedes ir VW. Perziureja irasus jus tikrai rasite daugybe automobiliu kurie registruoti Vilniaus savivaldybeje. Taip pat galite atkreipti demesi i tai kad tie patys automobiliai Gruodzio 31d pravaziavo pro Vaitkuskio posta o isvaziavo pro ten pat Sausio 2-3 dienomis
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas