Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ukmergės ligoninėje atnaujinamas Vidaus ligų skyriaus darbas

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Nuo sausio 25 dienos, pirmadienio, VšĮ Ukmergės ligoninėje vėl pradeda veikti Vidaus ligų skyrius. Jame bus gydomi kardiologinių, neurologinių problemų turintys pacientai bei terapinio profilio ligoniai. Dėl COVID-19 pandemijos šio skyriaus veikla kelis mėnesius buvo sustabdyta, o paslaugos teiktos aplinkinių savivaldybių – Širvintų, Elektrėnų, Anykščių – ligoninėse.

„Gimtosios žemės“ kalbintas Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka sakė, jog jau antra savaitė gydymo įstaigoje mažėja koronavirusu sergančių pacientų, skyrius užpildytas apie 50-60 proc. Todėl buvo laukiama Vilniaus regiono gydymo įstaigų posėdžio, kuriame vienas iš klausimų ir turėjo būti dėl „covid“ lovų mažinimo.

„Užsikrėtusių koronavirusu skaičiams mažėjant, lengvėja ir krūvis ligoninėms. Tad galime maždaug perpus sumažinti COVID-19 pacientams gydyti skirtų lovų skaičių ir uždaryti vieną iš dviejų COVID-19 padalinių. Tai leidžia vėl atnaujinti Vidaus ligų skyriaus veiklą“, – pasidžiaugė vyr. gydytojas.

Pasak R. Civilkos, jei padėtis pablogėtų, vėl galimi pokyčiai ligoninės veikloje. „Tikimės tokios situacijos išvengti, tačiau visi turime būti budrūs, tad prašome gyventojų ir toliau elgtis atsakingai, laikytis visų nurodymų ir rekomendacijų“, – ragino gydymo įstaigos vadovas.

Vyr. gydytojas taip pat informavo, kad atnaujinto Vidaus ligų skyriaus pacientai, kuriems reikalingas terapinio, kardiologinio, neurologinio profilio ligų gydymas, įsikurs buvusio Neurologijos skyriaus patalpose. Gydytojams galima skambinti telefonais (8 340) 42 749 arba (8 340) 42 760, slaugytojų posto tel. (8 340) 65 086.

Vidaus ligų skyriaus patalpose kol kas tebegydomi sergantys koronavirusu. Dėl COVID-19 pacientų sveikatos galima teirautis telefonu (8 340) 65 31 nuo 12 iki 17 val. Į Anesteziologijos-reanimacijos skyrių, kuriame gydomi sergantieji koronavirusu, paskambinti galima telefonu (8 340) 65 035. Apie kitų pacientų, gulinčių „švarioje“ skyriaus dalyje, būklę galima sužinoti telefonu (8 340) 42 731.

„Dėl intensyvaus darbo gali tekti palaukti, kol atsiliepsime“, – kalbėjo R. Civilka ir prašė, kad paciento sveikata domėtųsi tik vienas asmuo ir neskambintų visi šeimos nariai bei artimieji.

Vyr. gydytojas priminė, jog šiuo metu draudžiama lankyti pacientus, išskyrus terminalinės būklės bei ligonius iki 14 metų, turint gydytojo leidimą ir laikantis Ukmergės ligoninėje patvirtintų pacientų lankymo tvarkos taisyklių. Ligoniams galima perduoti tik siuntinius.

Sausio 20 dieną antrąja vakcinos nuo SARS-CoV-2 doze buvo paskiepyta daugiau kaip 100 medikų ir slaugytojų, dirbančių rizikingiausiose zonose. Likusieji darbuotojai, išskyrus neseniai persirgusius, pagal planą antrosios skiepų dozės turėtų sulaukti vasario 1-ąją. „Jei pandemijos mastai nedidės, vasario mėnesį ligoninėje bus galima atnaujinti dar daugiau paslaugų“, – pridūrė R. Civilka.

Sausio 21 d. duomenimis, dviejuose Ukmergės ligoninės COVID-19 skyriuose buvo gydomi 22 pacientai, dauguma jų – Ukmergės rajono gyventojai. Jauniausiam ligoniui – 31 metai, vyriausiam – 93-eji. Dvylikai pacientų reikėjo deguonies kaukių, vienas asmuo šiuo metu gydomas Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje.

Į Ukmergės ligoninę užsikrėtusieji koronavirusu sunkios būklės pacientai vežami nuo praėjusių metų lapkričio 5-osios. Vadinamasis covidinis skyrius su 28 lovomis įrengtas Vidaus ligų skyriuje. Jo pacientai bei kiti ligoniai buvo nukreipiami į Širvintų, Molėtų, Anykščių, Elektrėnų gydymo įstaigas. Lietuvoje daugėjant sergančiųjų COVID-19 liga, o pagrindinėse šalies gydymo įstaigose stingant vietų šių pacientų gydymui, nuspręsta atraminėse regionų ligoninėse didinti lovų skaičių ir priimti daugiau užsikrėtusiųjų koronavirusu. Taigi, nuo lapkričio 19 dienos Ukmergėje įsteigtas dar vienas COVID-19 skyriaus padalinys su 30 lovų. Jis įkurdintas buvusio Kardiologijos skyriaus patalpose, taip pat buvo atlaisvintas ir Anesteziologijos-reanimacijos skyrius, nutrauktos planinės operacijos, apribotos kitos paslaugos.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Rutai :
  Raso kas kv. diena po 2 kartus maista nesa !
 • &&& :
  Ydomu kiek galma kentet, badaut? Ir ar badaujanti, alkana, nusilpusi ir serganti zmogu galma isgydit .....⚰⚰⚰???? Tai gal ir valgyt visai nereikia niekam? sventa dvasia gyvensim!
 • Ukmergietis :
  Gera žinia. Svarbiausia kad bus kur gydytis ir nereiks važiuoti į kitus rajonus
 • Rūta :
  Dažniausisi rašo tie kurie niekad nesigydė ir nevalgė, bet kažką girdėjo .... O kas rimtai sirgo, žymiai svarbiau buvo gydymas o ne maistas. Kad tik gydytojų ir vaistų būtų, o dėl maisto galima ir pakentėti
 • Pacientui :
  O gal PACIENTAS ne gulejo? Mes gi ne patikrinsim. Gal pats civilka raso, ar maista gamynanti imones savininkas?
 • /// :
  Nu kai tau dar papildomai atnesa, kodel gi! Uztenka ir buzos, prie kurios net ne prisilieti! Bet kai nieko neturi? Lojalus civilkai?
 • Pacientas :
  Gulėjau covidiniam skyriuj, užtenka to maisto, ypač kai mažai judi.Nebent pripratę namuose lašinių prisiryt nakčiai, tada jau tragedija aišku
 • Ha Ha :
  Badu marina zmones ir gedos ne jaucia. Porcijos mazos, vandieniu viskas praskiesta ... baisu negu baisu. Porcijos per pus mazesnes, negu numatyta. Ukmerges getas! Zmones kankinami badu. Nieko neileidzia, daro ka nori su ligoniais.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas