Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Keliai valomi pagal priežiūros lygius

Genovaitė KAZIELIENĖ

„Naktį iš sausio 12 į 13-ąją gausiai snigo, tačiau ankstų rytą senasis plentas prie Balelių kaimo dar nebuvo nuvalytas. Apie 6.30 valandą pienvežis, surinkęs šios gyvenvietės ir aplinkinių gyventojų pieną, važiuodamas nuslydo nuo kelio. Tuomet du ūkininkai – Egidijus ir Paulius, savo traktoriais, padedami vietos gyventojo Sauliaus, kelias valandas vargo, kol ištraukė automobilį. Visa tai vyrai darė nemokamai, tad galima jiems už tai tik padėkoti. Nevalomi keliai ir Baleliuose, tad norint nueiti į parduotuvę, pavyzdžiui, senam žmogui, kyla sunkumų. Kodėl tokia padėtis niekam nerūpi?“ – piktinosi baleliškė.

 Taujėnų seniūnijos seniūnė Elvyra Tulušienė teigė, kad seniūnija valo Taujėnų, Lėno, Balelių, Pamūšio gatves. „Esant dideliam snygiui, valyti kelių nėra tikslo, nes vėl užsnigus tą patį darbą reikės atlikti dar kartą. Dėl to šiandien (kalbėjomės trečiadienį – aut.) iki pietų stipriai sningant, kelius ir gatves pradėjome valyti tik nustojus snigti“, – paaiškino seniūnė.

Ji pridūrė, kad gatvės Baleliuose ir kitose gyvenvietėse nuvalytos, tad problemų pasiekti parduotuvę nėra.

Dėl šio atvejo gavome ir AB „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovės Giedrės Čekavičienės atsakymą: „Iš aprašymo sunku identifikuoti ruožą, tad apžvelgiame kelis jų. Kelias Nr. 174 Ukmergė–Raguva–Nevėžis yra šalia Balelių kaimo. Šis kelias yra III priežiūros lygio, pagal normatyvus prižiūrimas nuo 4 val. iki 19 val. Jeigu susiformavo slidi danga, keliai turi būti nuvalyti ir (arba) pabarstyti, t. y. pašalintas dangos slidumas iki 8 val., ant dangos gali būti puraus sniego sluoksnis, ne storesnis kaip 3 cm. Sningant (kas tomis dienomis ir buvo) ir (arba) pustant ant dangos gali būti puraus sniego sluoksnis 10 cm, o ant dangos gali būti prispaustas sniego ar ledo sluoksnis 5 cm.

Pagal mūsų vidinę sistemą, kelias buvo pradėtas barstyti/valyti 2021-01-13 06.54, o baigtas 2021-01-13 08.40.

Kelias Nr. 4833 Baleliai–Viškonys yra V priežiūros lygio, todėl pagal normatyvus yra prižiūrimas nuo 9 val. iki 18 val. Jeigu susiformavo slidi danga, keliai turi būti nuvalyti ir (arba) pabarstyti, t. y. pašalintas dangos slidumas iki 18 val. Ant dangos gali būti puraus sniego sluoksnis, ne storesnis kaip 10 cm. Sningant ir (arba) pustant ant dangos gali būti puraus sniego sluoksnis 15 cm, o ant dangos gali būti prispaustas sniego ar ledo sluoksnis.

Pagal mūsų duomenis, šis kelias buvo pradėtas barstyti/valyti 2021-01-13 11.26, o baigtas 2021-01-13 11.34.

Darbus atlikome pagal normatyvus.“

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas